رئیس جمهور سنگال اولین نخست وزیر را پس از لغو این پست در سال 2019 منصوب کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

مکی سال، رئیس‌جمهور سنگال روز شنبه پس از انتخابات پرتنش قانون‌گذاری در ماه ژوئیه، نخست‌وزیر جدیدی را انتخاب کرد – سمتی که او در سال 2019 لغو کرد و سال گذشته دوباره آن را به کار گرفت.

فرمان ریاست جمهوری آمادو با، وزیر خارجه پیشین، به عنوان نخست وزیر جدید این کشور تقسیم شده، پنج روز پس از بازگشت پارلمان که با مجموعه ای از حوادث همراه بود و تحت تدابیر شدید امنیتی انجام شد، معرفی شد.

با قبل از اینکه در سال 2019 تا 2020 وزیر امور خارجه شود، بین سال های 2013 تا 2019 به عنوان وزیر دارایی سالل خدمت کرده است.

سال قول داد که در نظرسنجی ها چهره ای از حزب برنده را منصوب کند.

ائتلاف او با اختلاف اندکی در انتخابات پیروز شد اما تنها با حمایت یک نماینده مخالف توانست اکثریت مطلق خود را حفظ کند.

سال در یک سخنرانی برای ملت که روز جمعه پخش شد، گفت که نخست وزیر جدید مسئول رسیدگی به افزایش هزینه های زندگی خواهد بود.

سال گفت: «اقدامات برای کاهش هزینه های زندگی و حمایت از اشتغال و کارآفرینی برای جوانان، مبارزه با سیل و اجاره های گران قیمت برای من بالاترین اولویت خواهد بود.

با این احساسات را در اولین سخنرانی خود پس از خواندن فرمان توسط دبیر کل ریاست جمهوری تکرار کرد.

سال 60 ساله در سال 2012 به مدت هفت سال انتخاب شد و سپس در سال 2019 برای پنج سال دیگر انتخاب شد.

زمانی که سال نقش نخست را برکنار کرد، مخالفان و بخش‌هایی از جامعه مدنی تلاش او برای به دست گرفتن قدرت بیشتر را محکوم کردند.

نگرانی ها در مورد حکومت او همچنان ادامه دارد و برخی او را متهم می کنند که می خواهد محدودیت دو دوره را بشکند و در سال 2024 دوباره نامزد شود.

مقامات روز جمعه کنسرتی را که قرار بود در روز شنبه برگزار شود و توسط گروه‌های جامعه مدنی که دستورات محدود را در آفریقا ترویج می‌کنند، به دلیل آنچه که مقامات می‌گویند «خطر ناآرامی» برگزار می‌کردند، ممنوع کردند و موجی از خشم را در رسانه‌های اجتماعی برانگیخت.

سال با یکی از چهره‌های کلیدی اردوگاه خود، نخست‌وزیر سابق آمیتا میمی توره، که برای رهبری مجمع ملی انتخاب نشد و از آن زمان «بی‌عدالتی» را محکوم کرده، اختلاف پیدا کرده است.

(AFP)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم