دانشگاه میشیگان 490 میلیون دلار برای حل و فصل پرونده های سوء استفاده می پردازد

دانشگاه میشیگان روز چهارشنبه اعلام کرد که 490 میلیون دلار به بیش از هزار نفری که پزشکی را که با بازیکنان فوتبال و سایر دانشجویان کار می‌کرد به آزار جنسی متهم کرده بودند، پرداخت خواهد کرد.

این توافق که یکی از بزرگترین توافقات یک دانشگاه آمریکایی برای حل و فصل اتهامات مربوط به سوء استفاده جنسی است، در گفتگوهای خصوصی که این هفته منعقد شد، بیش از سه سال پس از نامه نگاری یک دانشجوی سابق به مدیر ورزشی میشیگان و گزارش سوء رفتار از دهه 1970، منعقد شد.

آن دانش آموز سابق، و در نهایت، تعداد زیادی نفر دیگر، گفت که رابرت ای اندرسون آنها را در طول معاینات فیزیکی مورد آزار و اذیت قرار داده است، که بسیاری از آنها باید در برنامه های ورزشی در میشیگان شرکت می کردند. در برخی موارد، محققان به این نتیجه رسیدند که اندرسون معایناتی را انجام داد که غیرضروری و نامناسب بودند. او اصرار داشت، برای مثال، معاینه لگنی برای زنی که از گلودرد شکایت کرده بود.

اعتبار…رابرت کالباخ/کتابخانه تاریخی بنتلی دانشگاه میشیگان، از طریق آسوشیتدپرس

ژوئن گذشته، پسر بو شمبچلر، مربی فوتبالی که در سال 2006 درگذشت و جایگاه اسطوره‌ای را در محوطه دانشگاه آن آربور حفظ کرد، گفت که او نیز یکی از قربانیان اندرسون بوده است.

جیمی وایت، وکیل بسیاری از قربانیان اندرسون در بیانیه‌ای گفت: «دانشگاه میشیگان مسئولیت آسیب‌هایی را که اندرسون به بسیاری از جوانان وارد کرده و می‌توانست از آن اجتناب کند، پذیرفته است.» دانشگاه را باید ستود و نه محکوم کرد.

وی افزود: اکثر مراجعین ما علاقه شدیدی به دانشگاه داشتند و نمی خواستند آسیب دائمی ببینند، بلکه خواستار پاسخگویی بودند.

میشیگان در فوریه 2020 گفت که در حال بررسی است که آیا اندرسون دانش‌آموزان را مورد آزار و اذیت قرار داده است یا خیر و از افرادی که معتقدند قربانی شده‌اند درخواست کرده است که مطرح کنند. در آن زمان، پس از ارسال نامه‌ای به مدیر ورزشی میشیگان و متهم کردن اندرسون به اشتباه، مقامات به مدت بیش از یک سال به طور مخفیانه تحقیق می‌کردند.

درخواست اطلاعات میشیگان منجر به بیش از 100 گزارش در طول دو هفته شد. در ماه مه گذشته، یک شرکت حقوقی استخدام شده توسط این دانشگاه به این نتیجه رسید که اندرسون، که در سال 2008 درگذشت و هرگز به دلیل سوء استفاده مورد پیگرد قرار نگرفت، “در موارد بی‌شماری با بیماران سوء رفتار جنسی کرده است.”

دست‌کم برخی از مقامات دانشگاه از نگرانی‌هایی در مورد اندرسون در جریان حرفه‌اش اطلاع داشتند. یکی به بازرسان گفت که تا آنجا پیش رفت که دکتر را اخراج کرد. (ماه ها پس از اخراج ظاهری اندرسون، بازرسان خاطرنشان کردند، همان رهبر دانشگاه افزایش دستمزد اندرسون را تایید کرد.)

پسر Schembechler که گفته بود توسط دکتر مورد آزار قرار گرفته است، گفت که مربی در سال 1969 گزارش او را در مورد آن نادیده گرفته است. ادعاهای او را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد.

اندرسون در سال 2003 بازنشسته شد. با این حال، در سال های اخیر، بیماران سابق او چندین دهه از ترومای طولانی مدت را توصیف کرده اند، از بی میلی به جستجوی معاینات سرزده پزشکی تا احساس مداوم شرم.

اتهامات علیه اندرسون – و آگاهی و مسئولیت میشیگان از رفتار نادرست او – منجر به موجی از دعوا علیه دانشگاه و پس از ماه ها مذاکره، اعلام روز چهارشنبه شد.

در دهه گذشته، دانشگاه ها با پرداخت مبالغ هنگفتی برای حل و فصل موارد سوء استفاده موافقت کرده اند. در سال 2013، دانشگاه ایالتی پن اعلام کرد که نزدیک به 60 میلیون دلار به بیش از دوجین قربانی جری ساندوسکی، دستیار قدیمی مربی فوتبال پرداخت خواهد کرد. دانشگاه ایالتی میشیگان در سال 2018 به تسویه حساب 500 میلیون دلاری برای پرداخت غرامت به قربانیان لارنس جی. ناسار، پزشک رسید. دانشگاه ایالتی اوهایو با پرداخت بیش از 46 میلیون دلار به افرادی که گفته اند ریچارد اچ استراوس، پزشک قدیمی تیم، از آنها سوء استفاده کرده است، موافقت کرده است.

و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بیش از 1.1 میلیارد دلار در رابطه با رفتار نادرست یک متخصص زنان به نام جورج تیندال متعهد شد.

افشای توافق میشیگان در مورد موضوع اندرسون کمتر از یک هفته پس از آن صورت گرفت که هیئت نایب السلطنه، رئیس دانشگاه، مارک اس. شلیسل، را به دلیل رابطه با یکی از زیردستان برکنار کرد که به گفته آن ها “به شیوه ای ناسازگار با شأن و شهرت” رخ داد. دانشگاه.”

دانشگاه گفت که نایب السلطنه ها از جمله کسانی هستند که هنوز باید توافقنامه را تأیید کنند، که حدود 1050 مدعی را پوشش می دهد و طی میانجیگری به دست آمد.

در بیانیه ای در روز چهارشنبه، جردن آکر، رئیس هیئت مدیره، گفت که مقامات میشیگان “امیدوارند این حل و فصل روند بهبودی برای بازماندگان را آغاز کند.”

دانشگاه با فشار فزاینده ای مواجه شد تا به طور کامل تاریخ خود را در نظر بگیرد. جان وان، یکی از اعضای سابق میشیگان که در حال عقب نشینی است، در ماه اکتبر شروع به کمپ زدن در خارج از محل اقامت رئیس دانشگاه کرد و در اطراف کنگره ایالتی قوانینی وجود داشت که می توانست میشیگان را در دادگاه ها آسیب پذیرتر کند.

میشیگان روز چهارشنبه گفت که 460 میلیون دلار از تسویه حساب در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که قبلاً ادعا کرده اند و وکلای دانشگاه مسئولیت توزیع این پول را بر عهده نخواهند گرفت. در عوض، انتظار می رود که یک قاضی فدرال بازنشسته بر پرداخت ها به قربانیان نظارت کند.

سخنگوی دانشگاه روز چهارشنبه به پرسشی درباره نحوه پرداخت هزینه تسویه حساب میشیگان پاسخ نداد.

وایت در مصاحبه ای در روز چهارشنبه گفت که او این هفته طی یک تماس ویدیویی به مشتریان خود در مورد مذاکرات حل و فصل توضیح داده است. به گفته او، آنها به طور گسترده از دستیابی به یک توافق حمایت می کردند.

وایت گفت: «مطمئناً تمایلی برای پایان دادن به آن وجود دارد،» وی افزود: «تمام این موضوع برای سه سال دیگر به نفع هیچ‌کس نبود.»

30 میلیون دلار باقی مانده از تسویه حساب برای افرادی که ممکن است تا 31 ژوئیه 2023 علیه اندرسون شکایت کنند، رزرو می شود.

مایکل ال رایت، یکی دیگر از وکیل قربانیان اندرسون، گفت: “این یک تکه از پازل است که به آنها اجازه می دهد تا حدی بهبودی و بسته شدن داشته باشند.” فکر نمی‌کنم که این تسویه مالی همه چیز را از نظر تعطیلی برای آنها فراهم کند، اما فکر می‌کنم راه زیادی است تا آنها بدانند که میشیگان مسئولیت را پذیرفته است، میشیگان می‌دانست که این ورزشکاران و دانش‌آموزان را شکست داده‌اند و تلاش می‌کنند تا به آنها در این فرآیند کمک کنید.»

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما