NFRA جریمه می کند و حسابرسان را به مدت یک سال به دلیل تخلف در حسابرسی شعب DHFL ممنوع می کند اخبار شرکت ها

دهلی نو: مرجع ملی گزارشگری مالی (NFRA) چهار حسابرس را به دلیل سوء رفتار حرفه‌ای در ارتباط با حسابرسی شعبه‌های Dewan Housing Finance Corp Ltd (DHFL) در سال‌های 2017-2018 محکوم کرده است. DHFL (اکنون با نام Piramal Capital and Housing Finance Ltd شناخته می شود) یک نهاد فهرست شده است که تحت مالکیت و کنترل گروه پیرامال است.

در چهار دستور جداگانه، NFRA برای حسابرسان – متیو ساموئل، سام وارگسه، هاریش کومار تی کی، و ام باسکران – هر کدام یک میلیون روپیه جریمه وضع کرد. حسابرسان شرکای شرکت حسابرسی K Varghese & Co هستند (همچنین بخوانید: SBI طرح FD Amrit Kalash را مجدداً معرفی می کند: نرخ بهره، مزایا و موارد دیگر را بررسی کنید)

در این حکم آمده است: همچنین تمامی آنها به مدت یک سال از انجام هرگونه حسابرسی در خصوص صورت‌های مالی یا حسابرسی داخلی عملکرد و فعالیت‌های هر یک از شرکت‌ها یا نهادهای شرکتی در مدت ممنوعیت منع شده‌اند. (همچنین بخوانید: آخرین نرخ های بهره FD برای شهروندان سالخورده 2023: 6 بهترین بانک که نرخ های بیش از 8٪ را در سپرده های ثابت 3 ساله ارائه می دهند)

“تحقیقات توسط NFRA شواهد اولیه نشان داد که حسابرسان شعبه هر دو قانون شرکتها، 2013 و قانون حسابداران رسمی، 1949 را با پذیرش انتصابی که فاقد تاییدیه معتبر بوده و همچنین در حین انجام حسابرسی شعبه، استانداردهای حسابداری را نقض کرده اند، نقض کرده اند. NFRA گفت.

به دنبال ادعاهای اختلاس حدود 31000 کرور روپیه از بودجه عمومی، اداره اجرا عملیاتی را در آوریل 2020 علیه کلاهبرداری بانکی ادعایی حدود 3700 کرور روپیه توسط مروج/مدیران DHFL گزارش داد.

پس از آن، NFRA suo-motu بررسی کیفیت حسابرسی (AQR) را که توسط شرکت Chaturvedi & Shah (CAS) انجام شد، برای بررسی نقش حسابرسان قانونی DHFL برای سال مالی 18-2017 آغاز کرد.

در طول بررسی، NFRA متوجه شد که 33 شرکای تعامل (EPs) یا حسابرسان شعبه، “گزارش حسابرسان مستقل شعبه” را برای نزدیک به 250 شعبه DHFL امضا کرده اند.

علاوه بر این، NFRA K Varghese & Co (شرکت حسابرسی) را که “حسابرس شعبه قانونی” 17 شعبه DHFL برای سال مالی 2017-2018 بود، با متیو ساموئل، سام وارگزه، هاریش کومار TK و M Baskaran به عنوان شرکای خود مورد بررسی قرار داد. در شرکت حسابرسی چندین شعبه شرکت تامین مالی مسکن.

طبق دستور، تحقیقات NFRA نشان داد که انتصاب هیچ یک از 33 حسابرس شعبه در مجمع عمومی سالانه (AGM) DHFL، مطابق با قانون شرکت‌ها تأیید نشده است.

به گفته NFRA، حسابرسان همچنین در تمامی ارتباطات با DHFL و CAS خود را به عنوان “حسابرس قانونی شعبه” معرفی کرده و “گزارش حسابرسان شعبه مستقل” را صادر کردند.

با انجام این کار، حسابرسان نه تنها یک قرار قانونی نامعتبر را پذیرفتند، بلکه مفاد قانون حسابداران رسمی (CAs Act) را نیز زیر پا گذاشتند، که مستلزم اطمینان از انتصاب معتبر طبق هنجارها است.

تنظیم کننده همچنین انطباق حسابرسان با استانداردهای قابل اجرا در حسابرسی (SAs) را در عملکرد حسابرسی شعبه DHFL بررسی کرد.

مشخص شد که حسابرسان قوانین مندرج در استانداردهای حسابرسی را رعایت نکرده اند، مستندات حسابرسی مناسب را حفظ نکرده اند و درک و تفاسیر ناقصی از مقررات مختلف در قانون و استانداردها به شیوه ای غیرحرفه ای نشان داده اند که نشان دهنده سوء رفتار حرفه ای آنها در این موضوع است. NFRA گفت.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

Exploding into Excitement with شرط بندی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک فرصت بی‌نظیر برای پیروزی امروز شما
اهمیت و کاربرد خرید عمده تیشرت مردانه
Elon’s Two Day War with Apple + How to Beat an A.I. Censor + S.B.F.’s ‘Bad Month’ Elon’s Two Day War with Apple + How to Beat an A.I. Censor + S.B.F.’s ‘Bad Month’
بازی انفجار vip: راهی برای پیروزی بزرگ
درباره بازی انفجار: راز محبوبیت و جذابیت این بازی آنلاین
تماس با ما