Dow بیش از 800 امتیاز بالاتر در روز فرار بسته می شود

پس از اینکه سرمایه گذاران به این نتیجه رسیدند که شواهد جدید از تورم بالا آنقدرها که در ابتدا به نظر می رسید بد نیست، سهام ایالات متحده در روز پنجشنبه با افزایش شدیدی بسته شدند.

بر اساس داده های بازار داوجونز، این اولین بار بود که میانگین صنعتی داوجونز حداقل 500 واحد سقوط کرد و حداقل 800 واحد در یک روز معاملاتی افزایش یافت. حرکات اره مویی یادآور مراحل اولیه همه گیری کووید-19 بود، زمان دیگری از عدم اطمینان عمیق در مورد چشم انداز اقتصادی.

داو روز خود را با 827.87 واحد یا 2.8 درصد افزایش به پایان رساند و به 30038.72 رسید که بزرگترین افزایش درصدی یک روزه از نوامبر 2020 است. S&P 500 با 92.88 واحد یا 2.6 درصد افزایش به 3669.91 واحد رسید. Nasdaq Composite با 232.05 واحد یا 2.2 درصد پیشرفت کرد و به 10649.15 رسید.

پس از آنکه داده‌های جدید نشان داد که تورم همچنان بالاست و انتظارات فدرال رزرو را برای ادامه افزایش شدید نرخ بهره تقویت کرد، سهام در معاملات اولیه سقوط کردند. بر اساس داده‌های بازار داو جونز، نزدک بیش از 3 درصد سقوط کرد، S&P 500 بیش از 2 درصد افت کرد و داو نزدیک به 2 درصد کاهش یافت.

زیان های اولیه باعث تشدید کشش تاسف بار برای سهام شد. S&P 500 در روز چهارشنبه برای ششمین روز متوالی سقوط کرد و به پایین ترین سطح بسته شدن خود از نوامبر 2020 رسید.

در روز پنجشنبه، به نظر می رسید که معامله گران تصمیم گرفتند که فروش بیش از حد پیش رفته است. سهام در طول صبح زیان خود را کاهش دادند، سپس اندکی پس از ساعت 11 صبح سبز شدند

تام گالوین، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت مدیریت ثروت City National Rochdale گفت: «آنچه بازار تجربه می کند، تأثیر بسیاری از معامله گران کوتاه مدت است. در حالی که برخی از معامله‌گران پس از داده‌های تورم، سهام را تخلیه کردند، “من فکر می‌کنم پس از پایان فروش، بازارها شروع به تثبیت کردند.”

چرخش بالاتر به عنوان تسکین پس از یک دوره تنبیهی دیگر در بازارها بود.

نزدک، مانند S&P 500، در روز چهارشنبه برای ششمین روز معاملاتی متوالی با کاهش قیمت بسته شد. در روز سه‌شنبه، این ضررها برای دومین بار در سال جاری، شاخص ارزش‌های فناوری را به سمت بازار نزولی سوق داد – به قول وال استریت برای دومین بار در سال جاری.

با این حال، چنین حرکاتی – سودهای شدید و همچنین سقوط های تند – می تواند نشانه ای از مشکل باشد. بازارها با چرخش های مشابهی که در اوایل همه گیری سقوط کردند، تکان خوردند.

سرمایه گذاران بر روی هرگونه سیگنالی در مورد مسیر تورم و مسیر کمپین فدرال رزرو برای مهار افزایش قیمت ها با افزایش نرخ بهره متمرکز شده اند. افزایش نرخ‌ها بر ارزش‌گذاری‌هایی که سرمایه‌گذاران مایل به پرداخت برای سهام هستند، فشار می‌آورد و در عین حال نگرانی‌ها را در مورد درآمدهای آتی شرکت‌ها افزایش می‌دهد.

اوایل روز پنجشنبه، داده‌های جدید وزارت کار نشان داد که قرائت تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده بدون احتساب قیمت‌های نوسانات انرژی و مواد غذایی به بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسیده است. شاخص به اصطلاح اصلی شاخص قیمت مصرف کننده در سپتامبر نسبت به سال قبل 6.6 درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش از اوت 1982 بود.

در همین حال، شاخص کل قیمت مصرف کننده در سپتامبر نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.2 درصد افزایش یافت که نسبت به 8.3 درصد در آگوست و 9.1 درصد در ژوئن کاهش یافت.

این حرکت پایین تر می تواند خبری خوشایند برای سرمایه گذارانی باشد که به دنبال توجیه خرید مجدد به بازار سهامی هستند که بسیار ارزان تر از گذشته اخیر معامله می شوند.

دن جنتر، مدیر اجرایی و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری، گفت: «این واقعیت که شما شاهد اوج‌گیری تورم هستید تا جایی که شاید مجبور نباشیم آنقدر با فدرال رزرو بجنگیم، مردم با خرید در این سطوح احساس راحتی می‌کنند. در مدیریت سرمایه Genter.

سرمایه‌گذاران در مورد اینکه آیا نشانه‌هایی از وجود استرس در برخی بازارها ممکن است باعث شود فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، بحث کرده‌اند. نوسانات در بازارهای اوراق قرضه دولتی بریتانیا، به دنبال برنامه‌های دولت برای کاهش مالیات‌های بزرگ و با بودجه بدهی‌ها، جرقه درخواست‌های حاشیه‌ای برای صندوق‌های بازنشستگی را برانگیخت و به بازارهای بدهی ناخواسته ایالات متحده نفوذ کرد.

نرخ وام مسکن روز پنجشنبه به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسید، تحولی که احتمالاً بر فشار بر بازار مسکن خنک‌کننده می‌افزاید و به طور بالقوه به تکان این صنعت چرخه‌ای سرعت می‌بخشد.

مقامات فدرال رزرو در نشست ماه گذشته خود نسبت به تداوم تورم بالا ابراز نگرانی کردند. آن‌ها انتظارات خود را برای افزایش نرخ‌ها بازبینی کردند، اگرچه برخی هشدار دادند که در میان خطرات نوسانات اقتصادی و مالی، بیش از حد آنها را احتیاط کنند. صندوق بین‌المللی پول هشدار داده است که اقدامات بانک‌های مرکزی جهانی برای افزایش سریع نرخ‌های بهره باعث افزایش ریسک‌ها برای سیستم مالی شده است.

یک سری افزایش نرخ بهره در اقتصاد ایالات متحده موج می زند و پیش بینی می شود که افزایش های بیشتری در راه باشد. WSJ اعدادی را که به کیف پول آمریکایی‌ها در سال جاری و پس از آن ضربه می‌زند، تجزیه می‌کند. عکس: الیز آمندولا/ آسوشیتدپرس

کارستن برزسکی، ING Groep گفت: “نوسانات بازار و ثبات مالی چیزی است که ما به دقت دنبال می کنیم.”‘s

رئیس تحقیقات کلان جهانی، اضافه کرد که افزایش سریع نرخ بهره “به وضوح یک خطر بالقوه است.”

داده‌های اضافی از وزارت کار نشان داد که 228000 آمریکایی در هفته منتهی به 8 اکتبر برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده‌اند که این رقم در هفته قبل از آن 219000 نفر بود.

قیمت اوراق قرضه کاهش یافت. بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از 3.901 درصد در روز چهارشنبه به 3.952 درصد افزایش یافت. این دومین بالاترین سطح خود در سال جاری بود و تقریباً سطوحی که معمولاً در بیش از یک دهه گذشته مشاهده نشده است. بازده و قیمت در جهت مخالف حرکت می کنند.

در بازارهای انرژی، نفت خام برنت، معیار بین المللی قیمت نفت، با 2.3 درصد افزایش به 94.57 دلار در هر بشکه رسید.

در خارج از کشور، Stoxx Europe 600 پان قاره ای 0.8 درصد افزایش یافت.

معامله گران در کف بورس نیویورک هفته گذشته.


عکس:

BRENDAN MCDERMID/REUTERS

در آسیا، شاخص های اصلی با زیان بسته شدند. هانگ سنگ هنگ کنگ 1.9 درصد و Kospi کره جنوبی 1.8 درصد کاهش یافت. نیکی 225 ژاپن و شانگهای کامپوزیت چین به ترتیب 0.6 درصد و 0.3 درصد افت کردند.

برای کارن لانگلی در karen.lang[email protected] و کیتلین اوستروف در [email protected] بنویسید.

ما می خواهیم از تو بشنویم