یارانه شهریور ۱۴۰۱ چقدر است و کی واریز می شود؟

فرارو- یارانه مرداد ماه مطابق معمول در روز بیستم به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما برای شهریور ماه ابهامات زیادی پیش روی یارانه نقدی خانوارها قرار گرفته است. در گام اول چند رسانه‌ها مدعی شده‌اند که احتمال افرایش یارانه‌های هر فرد وجود دارد.

به گزارش فرارو، استناد این رسانه‌ها در مورد احتمال افزایش یارانه‌ها، صحبت‌های اخیر مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه است. او گفته است که اگر قیمت‌ها در شهریور گذشته اصلاح شود، میزان یارانه نقدی را قیمت‌های جدید تنظیم می‌کنند.

میرکاظمی همچنین گفته است که در حال حاضر باید لایحه اصلاح یارانه را به مجلس ارائه دهند. اما نگفته عدم اصلاح قیمت‌ها در شهریور ۱۴۰۰، میزان کاهش به میزان می‌رسد.

با این وجود به نظر می‌رسد که موضوع افزایش یارانه نقدی فعلا در دستور کار نیست و اگر قرار باشد این موضوع هم اجرا شود. در گام اول باید لایحه از سوی دولت ارسال شود و پس از بررسی در کمیسیون تخصصی در مجلس به صحن برود. پس از آن و در گرفتن اکثریت آرا، برای بررسی شورای نگهبان خواهد رفت. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که افزایش یارانه نقدی به چند ماه زمان نیاز داشته باشد.

زمان واریز یارانه شهریور کی است؟

فعلا دولت تکلیف اجرای طرح جایگزینی کالابرگ با یارانه نقدی را مشخص نکرده است. اما احتمالا این جایگزینی به شهریور ماه نمی‌رسد؛ بنابراین درم شهریور ماه نیز باید منتظر واریز یارانه مرحله ۱۳۹ باشیم.

در چنین شرایطی همچنان حاضر در دهک اول تا سوم مبلغ 400 هزار تومان و افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم مبلغ 300 هزار تومان خواهند شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم