گوتام آدانی، میلیاردر هندی، اکنون سومین مرد ثروتمند جهان است

ردیاب نشان می‌دهد که آدانی، که یکی از بزرگترین شرکت‌های بزرگ هند را اداره می‌کند، اکنون تخمین زده می‌شود که دارایی حدوداً 137 میلیارد دلار باشد.

این پس از افزایش این هفته او را پشت سر گذاشت تسلا (TSLA) مدیرعامل ایلان ماسک و آمازون (AMZN) بنیانگذار جف بزوس، که دارایی خود به ترتیب 251 و 153 میلیارد دلار برآورد شده است.
میلیاردر هندی پیشنهادی خصمانه برای کانال خبری NDTV مطرح می کند

بنیانگذار گروه آدانی به همین نام، شرکت هایی از بنادر و هوافضا گرفته تا انرژی خورشیدی و زغال سنگ را کنترل می کند.

ثروت او از زمان شروع بحران بهداشت جهانی به‌طور تصاعدی افزایش یافته است، زیرا سرمایه‌گذاران روی توانایی او برای رشد کسب‌وکارش در بخش‌هایی که نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند برای توسعه در اولویت قرار داده‌اند، شرط می‌بندند. به گزارش بلومبرگ، آدانی همچنین از افزایش استفاده از زغال سنگ بهره مند شده است، که باعث صعود او در ماه های اخیر شده است.

آدانی در ماه فوریه از سرمایه‌دار هندی موکش آمبانی پیشی گرفت و به ثروتمندترین فرد منطقه تبدیل شد.

صعود او در رتبه بندی ثروت جهانی در حالی اتفاق می افتد که برخی از اعضای 1 درصد جهان، منابع بیشتری را از دست می دهند.

در ماه جولای، مایکروسافت (MSFT) بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران، اعلام کرد که 20 میلیارد دلار به وقف بنیاد بیل و ملیندا گیتس اختصاص خواهد داد و مجدداً قصد خود را برای خروج از فهرست ثروتمندترین افراد جهان تکرار کرد. گیتس در حال حاضر در رتبه پنجم ثروتمندترین جهان قرار دارد فرد بر اساس شاخص بلومبرگ، با دارایی خالص 117 میلیارد دلار.

در داخل هند، آدانی به طرق دیگری نیز شهرت خود را بالا برده است.

هفته گذشته، او با اعلام یک پیشنهاد خصمانه برای تصاحب یکی از افراد با نفوذ، موج ایجاد کرد پخش کننده، تلویزیون دهلی نو (NDTV). این معامله توسط شبکه های رسانه ای AMG، واحدی از شرکت آدانی دنبال می شود.

با این حال، هجوم رسانه‌ای این گروه در زمانی صورت می‌گیرد که گسترش سریع ناشی از بدهی‌ها به موضوعی نگران‌کننده برای تحلیلگران تبدیل شده است. این اقدام همچنین باعث نگرانی در مورد آزادی سرمقاله آینده برای NDTV، یکی از معتبرترین شبکه های خبری کشور شده است.

– دیکشا مادوک در این گزارش مشارکت داشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم