گرمی اضافه کردن یک دسته Afrobeats را در نظر داردCNN

Afrobeats – صدای تپنده و تلفیقی که از غرب آفریقا و دیاسپورا می آید – برای بخش بهتری از یک دهه در سطح جهانی در حال افزایش بوده است. در سال های اخیر، این ژانر در فرهنگ پاپ غربی جای پای خود را به دست آورده است و جایزه گرمی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر عامل آکادمی ضبط، هاروی میسون جونیور اخیراً گفته است که گرمی در حال بررسی اضافه کردن یک دسته جایزه برای Afrobeats است. میسون در صحبت با خبرنگاران در غنا در آخر هفته گفت که با بازیکنانی در این ژانر ملاقات کرده است تا این احتمال را بررسی کند.

او گفت: «ما با تهیه‌کنندگان، ترانه‌سراها، هنرمندان، مدیران اجرایی تماس گرفتیم و یک جلسه شنیداری مجازی داشتیم که در آن از سازندگان Afrobeats شنیدیم. کنفرانس خبری 24 سپتامبر. “[We] فقط در مورد “زیرژانرهای مختلف چیست؟” چه نیازهایی وجود دارد؟ آرزوها چیست؟»

اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا چنین تغییری ایجاد شود. در طول سال، آکادمی ضبط – گروهی از متخصصان صنعت موسیقی که جوایز گرمی را ارائه می‌کنند – پیشنهادهایی را برای دسته‌های جدید از اعضای خود می‌پذیرد. آن پیشنهادات سپس توسط یک کمیته بررسی و توسط هیئت امنای آکادمی ضبط رای گیری می شود.

به عنوان مثال، در جلسه آوریل 2021، آکادمی ضبط افزودن دو دسته جدید در زمینه موسیقی جهانی و لاتین را تصویب کرد، اما این تغییر بر گرمی 2022 تأثیرگذار نبود. امسال، آکادمی ضبط پنج دسته دیگر، از جمله ترانه سرای سال و بهترین موسیقی متن برای بازی های ویدیویی و سایر رسانه های تعاملی را اعلام کرد که در مراسم گرمی 2023 اجرا می شود.

“هدف من این است که اطمینان حاصل کنم که همه ژانرهای موسیقی، از جمله Afrobeats را در گرمی نمایندگی می کنیم. اما این کار باید به درستی انجام شود.» میسون در کنفرانس خبری گفت. “من فکر می کنم جلسه شنیداری هفته گذشته بسیار مهم، بسیار ارزشمند و گامی به سوی این مسیر بود.”

هنرمندان Afrobeats از طریق همکاری با بیانسه، دریک، اد شیران و سایر ستارگان به جریان اصلی پاپ رسیده اند. اما آنها به تنهایی به موفقیت های اصلی دست یافته اند. Burna Boy، Wizkid و Tems هر کدام نامزدهای گرمی شده اند (اگرچه معمولاً به عرصه موسیقی جهانی سقوط کرده اند)، در حالی که Burna Boy در سال 2021 برای آلبوم خود “Twice as Tall” برنده شد. «Love Nwantiti» CKay سال گذشته در TikTok تسلط داشت و سرانجام در نمودارهای بیلبورد ظاهر شد.

شرکت نمودارهای رسمی بریتانیا در سال 2020 چارت تک آهنگ های Afrobeats را راه اندازی کرد، در حالی که بیلبورد امسال یک نمودار Afrobeats مستقر در ایالات متحده را معرفی کرد و بیشتر به رشد این ژانر در خارج از آفریقا و دیاسپورا اشاره کرد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما