کانادا در میان خدمه آرتمیس دوم ناسا جایگاهی کسب کرد

برنامه فضایی در کانادا ممکن است بودجه هنگفتی نداشته باشد، اما یک چیز دارد که سایر کشورها ندارند: یک نقطه در ماموریت آرتمیس ۲ ناسا به ماه.

جرمی هانسن، فضانوردی از لندن، انتاریو، به سه آمریکایی در Artemis II خواهد پیوست، اولین ماموریت خدمه به ماه در بیش از 50 سال.

کریس هدفیلد که در سه ماموریت در مدار به ناسا ملحق شد، اولین راهپیمایی فضایی توسط یک فضانورد کانادایی را انجام داد و قبل از بازنشستگی فرماندهی ایستگاه فضایی بین‌المللی را برعهده داشت، گفت: «فکر می‌کنم این بازتاب بسیار خوبی از همکاری طولانی بین کانادا و ایالات متحده است.

آقای هانسن، 47 ساله، پس از معرفی در مرکز فضایی جانسون در هیوستون، رهبری آمریکا و کار دانشمندان، مهندسان، ارتش و دولت کانادا را ستود.

او گفت: «همه رهبری ما، که تحت یک چشم‌انداز با هم کار می‌کنند، که «گام به گام» پیش رفت. او گفت که این تلاش‌ها «به این لحظه اضافه شد که یک کانادایی با مشارکت بین‌المللی ما به ماه می‌رود و این بسیار شکوهمند است».

آژانس فضایی کانادا در سال 2020 مکان آقای هانسن را از طریق توافق با ناسا تضمین کرد. کانادا متعهد شد که یک بازوی رباتیک به نام Canadarm3 برای Gateway، یک پاسگاه تحت رهبری آمریکا که قرار است به دور ماه بچرخد، ارائه دهد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در یک تماس متحرک با آقای هانسن که در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است، گفت: «تنها 24 نفر در تاریخ جهان دور کامل زمین را دیده اند و همه آنها آمریکایی هستند. “خب، شما اولین کانادایی، اولین غیر آمریکایی خواهید بود. این مسأله مهمی است.”

کانادا اولین کشوری بود که در سال 2019 از Gateway حمایت کرد و بر اساس تخصص خود در بازوهای رباتیک مانند Canadarm2 که از سال 2011 توسط فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی استفاده شده است. نسل بعدی سیستم روباتیک Canadarm3 از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد. برای خودکار کردن کارهایی مانند جابجایی ابزار در اطراف پاسگاه دروازه و انجام تعمیرات.

این شاهکار پیچیده مهندسی با بخشی از 2.5 میلیارد دلار کانادایی که هفته گذشته در بودجه فدرال اعلام شد، تقویت خواهد شد. تقریباً 1.1 میلیارد از این بودجه، از حضور کشور در ایستگاه فضایی بین‌المللی تا سال 2023 حمایت می‌کند. دولت همچنین 1.2 میلیارد دلار برای یک وسیله نقلیه کاربردی ماه برای کمک به فضانوردان در ماه اختصاص داده است.

با این حال، هزینه های دولت از سایر کشورها عقب است.

گوردون اوسینسکی، زمین شناس سیاره ای در دانشگاه وسترن لندن، انتاریو، که در حال آموزش فضانوردان بالقوه آرتمیس در زمین شناسی است، می گوید: «کانادا وقتی به بودجه فضایی نسبتاً کوچکی که در اختیار داریم، همیشه از وزن خود بالاتر رفته است.

آقای هادفیلد گفت که پیوندهای کانادا با برنامه فضایی آمریکا به دهه‌ها قبل برمی‌گردد، به پرتاب ماهواره Alouette 1 ساخت کانادا بر روی یک موشک آمریکایی. کانادا بعد از شوروی و ایالات متحده سومین کشوری بود که ماهواره را در مدار زمین قرار داد.

نیروی کار فضایی کانادا بیش از 10000 کارمند دارد. طبق گزارش آژانس فضایی کانادا، حدود یک سوم از شرکت‌های این بخش، چالش‌های استخدام برای موقعیت‌های ماهر را گزارش کردند، اما با وجود کاهش ۱۱ درصدی درآمد حاصل از پروژه‌های دولتی در سال ۲۰۱۹، فعالیت‌های شلوغی در تجاری‌سازی مشاهده شد.

برخی از شرکت‌هایی که در این بخش موج می‌زنند، نسبتاً جدید هستند. شرکت هوافضای Canadensys که در سال 2013 تأسیس شد، اخیراً قرارداد ساخت اولین ماه‌نورد کانادا را دریافت کرد و می‌تواند تا سال 2026 به فضا پرتاب شود.

دکتر اوسینسکی، که محقق اصلی آن مأموریت مریخ نورد نیز هست، گفت که درباره اعلامیه روز دوشنبه «بسیار هیجان‌زده» است.

او با اشاره به اینکه کانادا تنها دومین کشوری است که یک نفر را به اعماق فضا می فرستد، گفت: «از بین تمام کشورهای روی زمین، ما یک کانادایی را در عرشه Artemis II خواهیم داشت. “این یک روز بزرگ است.”

کنت چانگ گزارش کمک کرد

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان