کاخ سفید اعلام کرد که به کنگره برای مقابله با TikTok فکر می کند

پنج نفر از افراد مطلع گفتند که دولت بایدن در حال بررسی فشار دادن کنگره برای دادن قدرت قانونی بیشتر برای مقابله با TikTok و سایر فناوری هایی است که می تواند داده های حساس را در معرض دید چین قرار دهد، زیرا این کشور تحت فشار فزاینده برای حل نگرانی های امنیتی در مورد چینی ها قرار دارد. برنامه ویدیویی متعلق به

مقامات کاخ سفید در حال بررسی این موضوع هستند که آیا از قانونی که توسط سناتور مارک وارنر، دموکرات ویرجینیا تهیه شده است، حمایت کنند، که به دولت اختیارات بیشتری برای برنامه‌ها و سرویس‌های پلیسی می‌دهد که می‌توانند امنیت داده‌های آمریکایی‌ها را به خطر بیندازند یا در کمپین‌های نفوذ خارجی استفاده شوند. دو نفر از مردم گفتند این می تواند برای هدف قرار دادن TikTok، که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، استفاده شود.

این دو نفر گفتند که دولت بازخوردی را درباره پیش‌نویس لایحه ارائه کرده است، که جایگزینی برای قانونی ارائه می‌کند که به طور کامل برنامه را ممنوع می‌کند. انتظار می‌رود آقای وارنر این قانون را روز سه‌شنبه در کنار سناتور جان تون، جمهوری‌خواه داکوتای جنوبی معرفی کند. دقیقاً مشخص نیست که دولت چگونه از لایحه آقای وارنر یا سایر قوانین حمایت خواهد کرد، اگر این کار را انجام دهد.

تمرکز فزاینده بر کنگره تغییر قابل توجهی در استراتژی کاخ سفید برای پاسخ به نگرانی‌های مربوط به TikTok است. از زمان روی کار آمدن پرزیدنت بایدن، دولت او به طور خصوصی درباره توافقی مذاکره کرده است که به TikTok اجازه می دهد در ایالات متحده فعالیت کند و در عین حال نگرانی های امنیت ملی در مورد آن را کاهش دهد. بر اساس قوانین چین، منتقدان می‌گویند، این اپلیکیشن می‌تواند مجبور شود داده‌های شخصی را که در مورد میلیون‌ها آمریکایی جمع‌آوری کرده است، به مقامات چینی تحویل دهد. و آنها می ترسند پکن بتواند از TikTok برای ارائه پیام های سیاسی به صفحه نمایش تلفن های هوشمند مردم استفاده کند.

اما مذاکرات – بین TikTok و گروهی از آژانس‌های فدرال، موسوم به کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده – به توافق منجر نشده است. مدیر اجرایی TikTok، Shou Zi Chew، قرار است در 23 مارس در مقابل کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان شهادت دهد.

با فراخوانی تهاجمی تر از کنگره برای اقدام، کاخ سفید می تواند تمرکز را از مذاکرات بین TikTok و کمیته موسوم به CFIUS تغییر دهد. اگر این قانون تصویب شود، اختیارات قانونی جدید به دولت قدرت بیشتری در این گفتگوها می دهد.

سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر خودداری کرد.

بروک اوبروتر، سخنگوی TikTok گفت: «دولت بایدن برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیت ملی در مورد TikTok به اختیارات بیشتری از کنگره نیاز ندارد: می‌تواند توافق مذاکره شده با CFIUS را تأیید کند.

خانم اوبروتر گفت، در ماه اوت، این شرکت پیش‌نویس توافقنامه‌ای را که به دولت ارسال کرده بود، “نهایی، به جز برخی از شروط قانونی که برای امنیت ملی مهم نیستند” در نظر گرفت. اما TikTok گفته است که از آن زمان تاکنون کمی از دولت چیزی نشنیده است. برخی از افراد در دولت در آن زمان نگران بودند که این معامله به اندازه کافی سختگیرانه نبود.

TikTok به میدان نبرد در جنگ سرد تکنولوژیکی بین واشنگتن و پکن تبدیل شده است. مقامات ایالات متحده در سال های اخیر اقداماتی را برای جلوگیری از دسترسی شرکت های فناوری و مخابرات چینی به تامین کنندگان و مشتریان آمریکایی انجام داده اند. آنها همچنین برای کاهش اتکای آمریکا به تراشه های کامپیوتری ساخت آسیا، 52 میلیارد دلار برای ساخت و تحقیقات نیمه هادی داخلی در نظر گرفته اند. چین مدت هاست که بسیاری از خدمات آنلاین آمریکایی را مسدود کرده است.

دو نفر مطلع گفتند که مقامات ارشد دولت در ماه‌های اخیر بحث‌های خود را درباره اقداماتی که در مورد TikTok انجام دهند افزایش داده‌اند. یکی از این افراد گفت که حداقل برخی از نهادهای درگیر در بررسی قرارداد با CFIUS، از جمله وزارت دادگستری و مقامات کاخ سفید، می‌خواهند موضع سختی علیه این برنامه اتخاذ کنند. آنها ناشناس صحبت کردند زیرا گفتگوها خصوصی است.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

سخنگوی وزارت خزانه داری که کمیته را اداره می کند، گفت: «بر اساس قانون و رویه، CFIUS به طور علنی در مورد معاملاتی که ممکن است بررسی کند یا نکند، اظهار نظر نمی کند. سخنگوی وزارت دادگستری نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

اما گزینه های دولت ممکن است بدون تغییر در قانون محدود شود. در سال 2020، رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ تهدید کرد که TikTok را از فروشگاه های برنامه اپل و گوگل ممنوع خواهد کرد، مگر اینکه ByteDance برنامه را به یک خریدار آمریکایی بفروشد. دادگاه ها بعداً گفتند که دولت حق قانونی برای تهدید به ممنوعیت ندارد و عملاً اهرم خود را برای فروش اجباری خنثی می کند.

نفوذ TikTok از آن زمان تاکنون افزایش یافته است و در سال 2021 از بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان عبور کرد.

سال گذشته، کنگره این برنامه را بر روی دستگاه های مورد استفاده دولت فدرال ممنوع کرد. ایالت هایی مانند ویرجینیا و کارولینای جنوبی ممنوعیت های مشابهی را اعلام کرده اند. گروهی از قانونگذاران، از جمله سناتور مارکو روبیو از فلوریدا و نماینده مایک گالاگر از ویسکانسین، هر دو جمهوریخواه، نیز قانونی را پیشنهاد کرده اند که TikTok را در ایالات متحده ممنوع می کند. و کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته لایحه‌ای را تصویب کرد که به رئیس‌جمهور قدرت بیشتری در مورد این اپلیکیشن می‌دهد.

آقای وارنر گفته است که برای نظارت بر تمامی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کنند، نه فقط TikTok، به قوانینی نیاز است. به گفته یک فرد مطلع از پیش نویس، لایحه او به احتمال زیاد به وزارت بازرگانی این امکان را می دهد که این خدمات را بررسی کند، از جمله خطرات امنیتی برای داده های متعلق به آمریکایی ها، همانطور که آقای بایدن در یک فرمان اجرایی در سال 2021 به آژانس دستور داد تا انجام دهد. . این لایحه همچنین آژانس را قادر می سازد تا چگونگی استفاده از یک سرویس را برای عملیات نفوذ خارجی بررسی کند.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، هفته گذشته با اشاره به کار آقای وارنر و آقای روبیو در مورد TikTok در مصاحبه با بلومبرگ، از علاقه دولت به این قانون خبر داد. او گفت که دولت “با آنها کار می کند.”

دستیاران مطبوعاتی در کاخ سفید، که هفته گذشته با سوالاتی در مورد این برنامه پر شده بودند، نیز با اشاره به کنگره پاسخ دادند. اولیویا دالتون، سخنگوی کاخ سفید، روز سه‌شنبه گفت: «ما در حال بررسی کارهای دیگری هستیم که می‌توانیم انجام دهیم، از جمله همکاری با کنگره». و کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، به حمایت آقای بایدن از محدودیت در جمع آوری داده ها توسط شرکت های بزرگ فناوری اشاره کرد.

او گفت: «و – و ببینید، ما به این کار ادامه خواهیم داد – دوباره برای فراخوانی از کنگره.

کرستن نویز تحقیقات انجام داد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم