پیچ و تاب طرح! همانطور که ایلان ماسک پیروز جزئی می شود

ایلان ماسک دیروز زمانی که دادگاه سلطنتی دلاور موافقت کرد محاکمه در مورد پیشنهاد تصاحب توییتر او را یک هفته و نیم تا 28 اکتبر به تعویق بیاندازد، یک پیروزی جزئی به دست آورد. .

مشک مقداری اتاق تنفس پیدا می کند. حتی زمانی که توییتر مذاکرات توافق با ماسک را آغاز کرد، این شرکت همچنان برای آزمایش آماده می شد. این به این دلیل است که به او اعتماد کامل ندارد تا به قول خود عمل کند و شرکت را بخرد. وکلای توییتر در پرونده خود در روز پنجشنبه گفتند که نماینده یکی از بانک‌هایی که به ماسک وام داده است شهادت داده است که ماسک هنوز به بانک گفته است که قصد دارد معامله را ببندد. او همچنین تاریخ پایانی را اعلام نکرده بود.

(این اقامت همچنین احتمالاً رسوب برنامه ریزی شده ماسک را که به طور گسترده به عنوان یک مشکل بالقوه برای میلیاردر تلقی می شد، به تعویق می اندازد.)

ماسک می‌گوید توییتر کسی است که سرما می‌خورد. این بزرگ استپیچیدگی طرح!» او به 108 میلیون دنبال کننده خود در توییتر گفت دیروز. وکلای ماسک نیز به دسیسه های بیشتری افزودند. وکلای ماسک در گزارش کوتاه خود نوشتند: «توئیتر جواب مثبتی نخواهد داد.

توییتر مدعی است که سه هفته دیگر یک ابدیت است. ماسک از ماه آوریل تعهد نامه هایی از بانک ها داشته است. در حالی که کارهای اداری باید انجام شود، این شرکت می گوید که بخش رویه ای همه را می توان در یک هفته انجام داد. توییتر همچنین فکر می‌کند که بانک‌ها در واقع نیازی به «سندیکا کردن» بدهی – یعنی فروش وام‌هایی که برای تأمین مالی معامله صادر می‌کنند – قبل از بسته شدن ندارند. با این حال، بانک ها هنوز هم ممکن است این کار را انجام دهند.

نکته مثبت توییتر: اگر ماسک را به قول او قبول کنید، او است تلاش برای بستن معامله او گفت: «درست زمانی که فکر می‌کردم بیرون آمده‌ام، آنها مرا دوباره به داخل می‌کشند توییت کرد دیروز، با استفاده از میم از “پدرخوانده: قسمت سوم”. با فرض اینکه ماسک قبل از درآمد تسلا در 19 اکتبر در یک دوره آرام است، تمدید می تواند به او فرصت دهد تا سهام بیشتری را برای کمک به تامین مالی مناقصه بفروشد.

نکات منفی توییتر: اگر به نیات ماسک اعتماد ندارید – و او دلایل زیادی برای عدم اعتماد او ارائه کرده است – به او زمان بیشتری می دهد تا راهی برای برهم زدن معامله پیدا کند. احتمالاً ماسک پاورقی را در پرونده درخواستی برای ماندن در دادگاه آورده است که بدترین سناریو را بیان می کند: تأمین مالی بدهی از هم می پاشد و تنها راه توئیتر دریافت 1 میلیارد دلار هزینه جدایی است.

به نظر نمی رسد سرمایه گذاران در حال حاضر خوشبین باشند: سهام توییتر دیروز به 49.39 دلار بسته شد که 8.9 درصد کمتر از قیمت معامله 54.20 دلار برای هر سهم است.

حرکت های غافلگیرکننده ماری جوانا پرزیدنت بایدن صنعت حشیش را تقویت می کند. رئیس جمهور هزاران نفر را که طبق قانون فدرال به دلیل داشتن ماری جوانا محکوم شده بودند عفو کرد و از بررسی وضعیت قانونی این ماده مخدر خبر داد. سهام شرکت‌های حشیش مانند Canopy در اخبار افزایش یافت.

ایالات متحده گزینه های خود را پس از کاهش بزرگ تولید نفت اوپک پلاس می سنجد. قانون‌گذاران در حال برنامه‌ریزی لایحه‌هایی هستند که کارتل نفتی را از بین می‌برد یا رسیدگی به اختلافات در سازمان تجارت جهانی را آغاز می‌کند.

بانک انگلستان می گوید که صندوق های بازنشستگی بریتانیا را از نابودی نجات داده است. بانک مرکزی به قانونگذاران بریتانیا گفت که برنامه آن برای خرید اوراق قرضه دولتی از “مارپیچ” فروش اجباری که می توانست بسیاری از این وجوه را از بین ببرد، جلوگیری کرد.

پلتون 500 کارمند دیگر را اخراج می کند. این کاهش، که 12 درصد از کارگران Peloton است، آخرین تلاش برای احیای ثروت شرکت تناسب اندام خانگی است. (مدیر عامل پلوتن در یادداشتی به کارمندان از اطلاع رسانی به وال استریت ژورنال در مورد این حرکت ایراد گرفت و گفت که این اقدام تأثیر منفی بر سلامت شرکت دارد.)

هارد فورک را بررسی کنید. در قسمت افتتاحیه پادکست فناوری جدید تایمز، کوین روز (یک دانشمند DealBook) و کیسی نیوتن بحث می کنند که چرا ایلان ماسک ممکن است بالاخره توییتر را بخرد. سپس با هیل کشمیر تایمز وارد متاورس متا می شوند.

در اوایل این بیماری همه گیر، مشکل شرکت های تراشه، اختلالات زنجیره تامین بود که دسترسی به محصولات خود را برای مشتریان دشوار می کرد. اکنون، تولیدکنندگان برتر – و قیمت سهام آنها – با موضوع کاملاً متفاوتی مواجه هستند: کمبود تقاضا.

مصرف کنندگان کامپیوتر و سایر وسایل الکترونیکی کمتری می خرند. این منجر به جریانی از هشدارها شد، به طوری که سامسونگ امروز صبح کاهش 32 درصدی سود عملیاتی خود را گزارش کرد و AMD آمار فروش سه ماهه سوم را منتشر کرد که 1 میلیارد دلار کمتر از برآوردهای خود بود. این خبر بد اثرات بدی بر سهام در سراسر صنعت نیمه هادی داشت. از صبح امروز ساعت 6 صبح شرقی:

 • سامسونگ در پایان 0.2 درصد کاهش داشت

 • TSMC در پایان 2.9 درصد کاهش داشت

 • AMD پیش از بازار 5.1 درصد کاهش داشت

 • اینتل پیش از بازار 2.2 درصد کاهش داشت

 • کوالکام قبل از بازار 1.2 درصد کاهش داشت


مقامات ایالات متحده و بین المللی به طور فزاینده ای نگران هستند که تلاش های فدرال رزرو برای مهار تورم ممکن است باعث ناآرامی اقتصادی و سیاسی در خارج از کشور، به ویژه در کشورهای در حال توسعه شود.

دیروز، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت که بانک های مرکزی در کشورهای ثروتمندتر باید از تاثیر افزایش نرخ ها در کشورشان بر کشورهای در حال توسعه آگاه باشند. در همین حال، کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول و بانک جهانی هشدار داده اند که تصمیمات بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره می تواند باعث ایجاد بحران مالی در اقتصادهای در حال توسعه شود.

مراقب واردکنندگان خالص بنزین و سایر کالاها باشید. آدام توز، مورخ اقتصادی و رئیس مؤسسه اروپایی در دانشگاه کلمبیا، در سخنرانی در قسمت این هفته برنامه «ازرا کلین شو»، گفت که تقویت دلار – یکی از عوارض جانبی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو – بر فشار وارد خواهد کرد. کشورهایی که بیشتر کالاهای خود را وارد می کنند که تقریباً همیشه به دلار قیمت گذاری می شوند. توز به کلاین گفت: «کل قاره آسیای جنوبی که به شدت به انرژی وارداتی وابسته است، در مورد نرخ بهره با یک ضربه مضاعف یا سه گانه مواجه شده است.

و این می تواند به یک فروپاشی سال 2008 منجر شود. اکثر اقتصاددانان بر این باورند که بانک ها نسبت به دوره قبل از بحران مالی سرمایه بسیار بیشتری دارند. اما توز می‌گوید این ممکن است برای جلوگیری از یک پیامد جهانی کافی نباشد. او خاطرنشان می کند که تقریباً هر قرارداد مالی که در دهه گذشته نوشته شده است، بر مبنای پایین ماندن تورم و نرخ بهره بوده است. او گفت که خطرات را جمع کنید و ممکن است دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد.


کانیه وست در اینستاگرامحمله به سرمایه گذار جاش کوشنر. اجازه دهید توضیح دهیم: کوشنر با سوپرمدل کارلی کلوس ازدواج کرده است و وست ظاهراً اخیراً متوجه شده است که کوشنر Thrive Capital صاحب یک سهام در Skims، شرکت تولید شکل لباس که توسط همسر سابقش کیم کارداشیان تاسیس شده است.

جولیا بورستین، روزنامه نگار در کودکی تصور می کرد که موانع جنسیتی مربوط به گذشته است و اشتیاق مادرش به جنبش فمینیستی را شرم آور می دانست. اما به عنوان یک خبرنگار جوان در فورچون در سال 2000، او شروع به تفکر در مورد اینکه چرا مردان اکثریت قریب به اتفاق قدرت تحریریه را در اختیار داشتند، کرد. او به‌عنوان گزارشگر ارشد رسانه‌ای و فناوری CNBC، با صدها مدیر زن ملاقات کرده و در زمینه روش‌های ظریفی که تعصب جنسیتی در دنیای حرفه‌ای نفوذ می‌کند، متخصص شده است. او با DealBook در مورد آن و کتاب آینده خود، “When Women Lead” صحبت کرد.

مصاحبه برای وضوح ویرایش و فشرده شده است.

آیا نگرانی در مورد نوشتن این مطلب داشتید؟

آره. من به هیچ وجه نمی‌خواستم زنان یا رهبران زن «دیگر» باشم. اما ما با چالش هایی روبرو هستیم و باید بادهای مخالف را بدانیم. مردان باید بدانند و زنان باید بدانند. استانداردهای دوگانه وجود دارد. ما فرض می کنیم پیشرفتی حاصل شده است، اما اگر به اعداد نگاه کنید، آنها دیوانه هستند. تنها 8 درصد از شرکت های Fortune 500 توسط زنان رهبری می شوند.

چرا صنعت فناوری یک مشکل خاص است؟

موانع برای زنان در آنجا بالاتر است، اما این صنعت با شرکت‌هایی که نتیجه تاریخ را تغییر داده‌اند – گوگل، اپل، آمازون، و اوبر، یک صنعت فوق‌العاده قدرتمند است. اگر زنان شرکت نکنند، تأثیرات موجی بزرگی دارد، و فکر نمی‌کنم مردم متوجه شوند که چقدر بد است. شرکت‌هایی که توسط زنان تأسیس شده‌اند تنها حدود 2 درصد از سرمایه‌گذاری خطرپذیر را دریافت می‌کنند و سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به مشاغلی که توسط مردان تأسیس شده‌اند بسیار کمتر است.

آیا خبر خوبی هست؟

داده های سرد و سخت نشان دهنده شکاف های عظیم است. ویراستار کتاب من فکر کرد که اعداد اشتباه املایی هستند. آنها نیستند، متأسفانه. اما من خوشبین هستم زیرا ما اکنون بلوک های ساختمانی برای تغییرات معنادار داریم.

زنان شگفت‌انگیزی وجود دارند که شرکت‌هایی را ایجاد می‌کنند که بازی را تغییر می‌دهند، و همه‌گیری همه‌گیر ویژگی‌های کلیدی و استراتژی‌هایی را که رهبران زن احتمالاً به کار می‌گیرند، در کانون توجه قرار داده است، شاید به این دلیل که مجبور بوده‌اند با منابع کمتر کارهای بیشتری انجام دهند. زنان تمایل دارند با رویکرد جمعی نسبت به سبک از بالا به پایین راحت‌تر باشند، سازگار، بدکار هستند و احتمال بیشتری برای راه‌اندازی شرکت‌های هدف‌محور دارند.

مهم است که موفقیت ها را بالا ببریم، و برچسب “مدیر عامل زن” را برای زنان کار کنیم، نه علیه آنها.

معاملات

خط مشی

 • یک پرونده جدید رمزنگاری CFTC نشان می دهد که چگونه از یک “لکه دیجیتال بی شکل” شکایت کنید. (پولیتیکو)

 • نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، FCC را تحت فشار قرار می‌دهد تا از نزدیک، خرید 5.4 میلیارد دلاری استاندارد جنرال بر پخش‌کننده Tegna را بررسی کند. (بلومبرگ)

 • یک قاضی فدرال حکم داد که مفاد کلیدی قانون جدید اسلحه در نیویورک خلاف قانون اساسی است. (NYT)

بهترین از بقیه

 • صرافی رمزارز بایننس اعلام کرد که پس از هک شدن یکی از بلاک چین‌های آن، حدود 100 میلیون دلار به سرقت رفته است. این شرکت گفت که هک از آن زمان مهار شده است. (WSJ)

 • طبق گزارش ها، شرکت مادر TikTok، ByteDance، انتظار دارد امسال بیش از 7 میلیارد دلار ضرر کند که بیش از سه برابر آنچه در سال 2021 از دست داده است. (WSJ)

 • گران ترین عمارت لندن ممکن است متعلق به بنیانگذار شرکت سازنده املاک و مستغلات چینی اورگراند باشد. (FT)

 • “پس شما می خواهید از راه دور کار کنید: یک راهنما” (NYT)

ما بازخورد شما را می خواهیم! لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به [email protected] ایمیل کنید.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما