پس از 100 سال، ناگالند دومین ایستگاه راه آهن خود را دریافت می کند. این شهرها به هم متصل می شوند | اخبار راه آهن

پس از گذشت بیش از 100 سال، ایالت شمال شرقی ناگالند دومین ایستگاه راه‌آهن خود را با راه‌اندازی تأسیسات جدید در شوخوی به دست آورد. نخست وزیر نیفیو ریو در طول روز از قطار سریع السیر Donyi Polo از ایستگاه راه آهن شوخوی خارج شد. اکسپرس Donyi Polo روزانه بین Guwahati در Assam و Naharlagun در Arunachal Pradesh حرکت می کند و سرویس قطار اکنون تا Shokhuvi، چند کیلومتری Dimapur تمدید شده است. ناگالند و آروناچال پرادش مستقیماً از طریق قطار با گسترش اکسپرس Donyi Polo تا ایستگاه راه‌آهن شوخوی به هم متصل خواهند شد. ایستگاه راه آهن دیماپور، در قلب مرکز تجاری ایالت، در سال 1903 افتتاح شد.

ریو در توییتر خود نوشت: “امروز یک روز تاریخی برای ناگالند است. ایالت دومین خدمات مسافری ترمینال راه آهن را پس از بیش از 100 سال وقفه در خط راه آهن Dhansari Shokhuvi دریافت کرد.”

نخست وزیر همچنین از مقامات راه آهن درخواست کرد که اطمینان حاصل کنند که ایستگاه راه آهن دیماپور سهم خود را از توسعه به دست آورده است تا بیشتر گسترش یابد و به خدمت نه تنها به مردم ناگالند بلکه به مردم مانیپور و مناطق همجوار آسام ادامه دهد.

همچنین بخوانید: به‌روزرسانی راه‌آهن هند: IRCTC بیش از 120 قطار را در 27 اوت لغو کرد، فهرست کامل را اینجا ببینید

انشول گوپتا، مدیر کل راه‌آهن مرزی شمال شرق (NFR) گفت: این یک لحظه افتخار برای راه‌آهن هند و NFR است که در تلاش برای اتصال تمام پایتخت‌های ایالت‌های شمال شرقی با خطوط راه‌آهن در زمان محدود است.

سنگ بنای مسیر عریض 90 کیلومتری از دانسیری در آسام تا زوبزا در منطقه کوهیما ناگالند در سال 2016 گذاشته شد و کار در حال انجام است. مهلت از 2020 تا 2024 تمدید شد. گوپتا گفت که این خط از طریق New Kohima و Imphal به Aizawl خواهد رسید.

(با ورودی های PTI)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم