(ویدئو) بیمار در حین جراحی مغزش ساکسیفون نواخت

یک نوازنده ایتالیایی در حالی که تحت عمل جراحی مغز در یک بیمارستان در رم قرار گرفته، ساکسیفون نواخت؛ این نوازنده در طول 9 ساعت عمل جراحی به هوش بود.

به گزارش فرارو، این بیمار 35 ساله، در بیمارستان بین المللی رم «Paideia» این عمل را با موفقیت انجام داد و از بیمارستان مرخص شد.

بر اساس گزارش سی آن، این نوازنده جنجالی که به نام «GZ» معروف است، از تومور مغزی رنج می‌برد. بیمارستان در بیانیه‌ای تایید کرد که بیمار در هنگام جراحی مغزش نه تنها بیدار و کاملا هوشیار بود، بلکه در حال نواختن ساکسیفون خود هم بود.

دکتر کریستین بروگنا، جراح مغز و اعصاب در مصاحبه‌های گفت: عمل جراحی مغز در حالت بیداری نقشی بسیار مهم و دقیق در طول انجام این عمل جراحی است، زیرا شبکه‌های عصبی مسئول عملکردهای مختلف مانند بازی‌های مغز، صحبت و حرکت، احتمال آسیب‌های ناشی از عصبی هستند. از دریافت تومور به حداقل می‌رسد.

وی افزود که بیمار به تیم پزشکی گفته بود که توان نواختن آلات موسیقی دارد، بنابراین به او اجازه داد که ساکسیفون را بنوازد تا پزشکان ببینند چه بخشی از مغز دچار مشکل شده است.

بروگنا با اشاره به اینکه انجام جراحی مغز در حالت بیداری یکی از اکتشافات شگفت انگیز پزشکی است، گفت: با استفاده از این روش در برداشتن تومورهای مغزی و تشخیص و برداشتن سلول های سرطانی آسان به بهترین نتایج پزشکی می رسیم.

وی همچنین گفته است که نواختن ساکسیفون برای این بیمار بسیار مفید بود، و به پزشکان اجازه داد تا عملکردهای مختلف مغز را هنگام عمل ترسیم کند.

بیمار نیز تاکید کرده است که در هنگام جراحی مغزش نترسیده برعکس احساس آرامش واقعی داشته است.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما