(ویدئو) انگشتان مصنوعی که سطوح مختلف را با دقت ۹۰ درصد شناسایی می‌کند

فرارو-تیمی از استاد آکادمی چین، به یک اثر علوم مصنوعی طراحی کرده است که می‌توان آن را با دقت ۹۰ درصد شناسایی کرد. در مقاله‌ای که در مجله Science Advances منتشر شده است، این گروه توضیح می‌دهند که چگونه با استفاده از حس‌های تریبوالکتریک، این انگشت را قادر به لمس کنند.

به گزارش فرارو، دانش پیش از این کشفه بود انگشتان رباتیک با تشخیص‌ویژگیهای سطحی خاص نرمی یا دما را بسازند. اکنون این تیم تلاشگر طراحی انگشت رباتیکی با شناسایی موادی که لمس شده اند، کند.

به منظور ایجاد این کار آن‌ها حسگرهای مربعی کوچک را بر روی نوک یک جسم انگشتی شکل اعمال می‌کنند. هر یک از مربع‌ها از نوع متفاوتی از پلیمر پلاستیکی ساخته شده بود که هر کدام از آن‌ها دارای خواص خاصی به فرد هستند. هر چه چنین حسگرهایی به یک جسم نزدیک می‌شوند، الکترون‌های آن‌ها روش‌های خاص به فرد با مواد می‌شوند. این حسگرها همگی به پردازنده‌های داخلی متصل شده اند. این پردازنده‌ها نیز به هم متصل می‌شوند تا بتوان نتایج را با هم مقایسه کرد و از آن‌ها استفاده کرد.

یک نمایشگر ال سی دی کوچک نیز به این پیوند متصل است که نتایج را می‌توان نشان داد. محققین این انگشت را با سطوح مختلف مسطح مانند سطوح شیشه ای، چوبی، پلاستیکی و سیلیکونی آزمایش کردند. انگشت به طور متوسط ​​در 96.8 ٪ در واقع، با دقت 9 درصد برای همه سطوح، مواد مختلف را تشخیص می دهد. آن‌ها این انگشت را هزاران بار در تماس با انواع آزمایش‌هایی قرار دادند که در کاربردهای صنعتی بسیار خوب عمل می‌کردند.

اگر قرار باشد از این انگشت در صنعت استفاده شود، می‌توان آن را مستقیماً به یک مکانیزم کنترلی متصل کرد. آن‌ها عقیده دارند که می‌توان از این انگشت برای اطمینان از مطابقت محصولات مختلف با استانداردهای تولید استفاده کرد. آن‌ها حتی می‌گویند چنین انگشتی می‌تواند به یک ربات انسانی انجام دهد.

منبع: techxplore


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم