«فیلم برادران سوپر ماریو» باکس آفیس خانواده را خروشان برمی گرداند

تا حدودی به این دلیل که تماشاگران خانواده که زمانی قابل اعتماد بودند سرگردان شده اند، سینماها برای بهبودی از این بیماری همه گیر تلاش کرده اند. سال گذشته، فیلم‌های خانوادگی – عمدتاً انیمیشن – ۱۷ درصد از فروش جهانی بلیت‌ها را به خود اختصاص دادند، یعنی تقریباً نیمی از آنچه در سال ۲۰۱۹ بود.

با این حال، در آخر هفته، «فیلم برادران سوپر ماریو» از یونیورسال پیکچرز خانواده‌ها را در مقیاسی شگفت‌انگیز نشان داد و حدود 146.4 میلیون دلار بلیت در سینماهای ایالات متحده و کانادا فروخت که در مجموع 204.6 میلیون دلار بود. از زمان ورود به روز چهارشنبه هزینه ساخت این فیلم با رتبه PG برای Illumination Entertainment و Nintendo حدود 100 میلیون دلار بوده است.

«فیلم برادران سوپر ماریو» درباره لوله کش های بروکلین که در قلمروی جادویی و خائنانه به نام پادشاهی قارچ غوطه ور می شوند، 173 میلیون دلار اضافی در خارج از کشور جمع آوری کرد – نتیجه ای که یکی از سایت های خبری تجارت هالیوود آن را «دیوانه وار» نامید و اشاره کرد که با نتایج مگا فرنچایزهای یونیورسال مانند «سریع و خشمگین» و «دنیای ژوراسیک» همتراز بود.

آیا فیلم‌های خانوادگی بازگشته‌اند – به اندازه‌ای که هالیوود می‌تواند دوباره روی آنها به عنوان چیزهای نسبتاً مطمئن حساب کند؟

مدیران استودیو و صاحبان سالن‌های سینما در تعطیلات آخر هفته در حالی که فریاد می‌زدند “بله!”

جیم اور، رئیس توزیع تئاتر داخلی یونیورسال، روز یکشنبه گفت: «این خیلی خارق‌العاده است. با گذشت آخر هفته، اعداد همچنان در حال رشد و افزایش بودند.

تحلیلگران باکس آفیس محتاط تر بودند. دیوید آ. گراس، مشاور فیلم و صاحب مقام باکس آفیس، گفت که استودیو والت دیزنی به عنوان ارائه‌دهنده غالب سرگرمی‌های خانوادگی، باید قبل از اعلام بهبودی واقعی، یک انیمیشن سینمایی موفق ارائه کند. پنج انیمیشن اخیری که دیزنی در سینماها اکران کرده است، ناامیدی از فروش بلیت بوده است. (اینها عبارتند از «دنیای عجیب» و «سال نوری» در سال گذشته، و «انکانتو»، «رایا و آخرین اژدها» و «ران اشتباه رفته» در سال 2021، سالی که تحت تاثیر همه‌گیری قرار گرفت.)

آقای گراس در ایمیلی گفت: “هنوز علامت سوالی در اطراف فیلم های خانوادگی وجود دارد.” دیزنی دو انیمیشن در راه است: «عنصری»، که در دنیایی که ساکنان آن از آتش، آب، خاک و هوا ساخته شده‌اند، در ژوئن می‌آید. و “آرزو”، موزیکال در مورد یک دختر جوان و ستاره ای که از آسمان می افتد، در ماه نوامبر ساخته می شود.

بردن بچه ها به سینما می تواند گران باشد – برای یک خانواده چهار نفره در شهر نیویورک 110 دلار و بدون پاپ کورن (9.29 دلار برای کوچک) یا یک نوشابه گازدار (7 دلار). خانواده‌ها همچنین به تماشای فیلم‌های انیمیشن جدید در خانه در طول همه‌گیری، زمانی که دیزنی اولین فیلم‌های پیکسار مانند «Luca»، «Turning Red» و «Soul» را در سرویس استریم خود عرضه کرد و سینماها را به طور کامل دور زد، عادت کردند. فیلم‌های سرویس پخش «رایگان» هستند، یا برای هر کسی که قبلاً مشترک دیزنی پلاس شده است (۸ دلار در ماه برای نسخه اصلی) به نظر می‌رسد.

برای آخر هفته در آمریکای شمالی، «فیلم برادران سوپر ماریو» به راحتی در رتبه اول قرار گرفت. مقام دوم با فیلم‌های «جان ویک: فصل 4» (لاینزگیت)، «دنجون‌ها و اژدها: افتخار در میان»، کمی زیبا بود. Thieves» (Paramount) و «Air» (Amazon) هر کدام حدود 14 میلیون دلار تخمین زده اند.

«هوا» به کارگردانی بن افلک، از روز چهارشنبه روی 3500 سینمای داخلی حدود 20 میلیون دلار جمع آوری کرد که آقای گراس آن را «عالی» خواند. او خاطرنشان کرد که درام‌های ورزشی – «هوا» درباره تلاش‌های نایک در دهه 1980 برای جذب مایکل جردن جوان به نام تجاری بسکتبالی خود است که حدود 5.4 میلیون دلار فروش بلیت داشت.

شرکت آمازون تصمیم آمازون را برای اکران این فیلم با نقد و بررسی در سینماها تایید کرد، جایی که این فیلم به طور انحصاری حداقل یک ماه قبل از در دسترس قرار گرفتن در سرویس پخش ویدئوی پرایم این شرکت پخش خواهد شد. برای آمازون پرجمعیت، اکران در سینما چیزی شبیه به ضرر است – راهی برای Prime Video برای رقابت برای استعدادهای برتر، کسانی که می‌خواهند فیلم‌هایشان در پرده‌های بزرگ دیده شود. تحلیلگران تخمین زدند که آمازون 130 میلیون دلار برای حقوق “Air” و 50 میلیون دلار اضافی برای بازاریابی هزینه کرده است.

“هوا” اولین فیلم از Artists Equity است، یک شرکت تولیدی که توسط آقای افلک، مت دیمون و RedBird Capital تشکیل شده است.

اما آخر هفته متعلق به «فیلم برادران سوپر ماریو» بود. در میان برخی جمعیت‌شناختی‌ها، این فیلم شبیه یک رویداد فرهنگی بود، یا آن چیزی که آقای گراس آن را «فوریت فیلم در عمل» نامید. این تصادفی نبود: بازاریابان در رویدادهای ورزشی تلویزیونی یونیورسال (جنون مارس، بازی‌های قهرمانی NFL، بازی ستاره‌های NBA، سوپر باول) با تبلیغات و یک شیرین کاری در «نمایش امشب» که در آن اعضای صداپیشگان فیلم (کریس پرت، آنیا تیلور جوی، کیگان-مایکل کی) آهنگ تم ماریو را خواندند.

پارک های موضوعی یونیورسال در سرتاسر جهان به شعله ور شدن آتش کمک کردند. استودیوی یونیورسال هالیوود اخیراً Super Nintendo World را افتتاح کرده است، یک بسط با مضمون مجلل که شامل Brothers Mario است. این جاذبه بسیار موفقیت آمیز بوده است، به طوری که بلیط های ورود زودهنگام از زمان افتتاح آن در 17 فوریه هر روز فروخته می شود.

پل درگارابدیان، تحلیلگر ارشد Comscore، خاطرنشان کرد که «فیلم برادران سوپر ماریو» بزرگترین افتتاحیه ثبت شده را برای یک فیلم انیمیشنی که دنباله آن نیست، به ارمغان آورد، «زندگی مخفی حیوانات خانگی» (2016) و دومین فیلم بزرگ را از بین برد. افتتاحیه برای یک فیلم انیمیشن «شگفت‌انگیزان 2» (دیزنی-پیکسار) با جمع‌آوری 183 میلیون دلاری در سه روز اول اکران خود در سال 2018 در رتبه اول قرار دارد.

یونیورسال تحت رهبری رئیس آن، دونا لنگلی، خود را به یک ابرقدرت انیمیشن تبدیل کرده است. او بر دو کارخانه کارتون نظارت دارد: ایلومینیشن، که توسط کریس ملداندری (“من نفرت انگیز”، “عصر یخبندان”) تأسیس شد، و انیمیشن DreamWorks، که “گربه چکمه پوش: آخرین آرزو” را ساخت، دنباله ای که نامزد اسکار شد و به تعداد ناچیز رسید. 12.4 میلیون دلار فروش بلیط در ماه دسامبر و در نهایت 480 میلیون دلار در سراسر جهان جمع آوری شد. از انیمیشن‌های آینده یونیورسال می‌توان به «Strays» اشاره کرد، یک کمدی سگ درجه یک که قرار است در ماه ژوئن اکران شود. این استودیو همچنین در حال کار برای راه اندازی مجدد فرنچایز «شرک» است.

«فیلم برادران سوپر ماریو» نقدهای متفاوت تا منفی دریافت کرد. اما موفقیت آنی آن در میان خریداران بلیت – که به فیلم نمره A در نظرسنجی‌های خروجی CinemaScore داده‌اند – به روند اخیر در هالیوود می‌افزاید: به نظر می‌رسد استودیوها که به دنبال مالکیت معنوی جاافتاده و جذاب در سطح جهانی هستند، بالاخره کد اقتباس از بازی‌های ویدیویی را شکسته‌اند. برای صفحه نمایش بزرگ

تاریخ پر دردسر صنعت سینما با این ژانر 30 سال پیش آغاز شد، زمانی که اولین فیلم مبتنی بر بازی های ویدئویی، “برادران سوپر ماریو”، تبدیل به یک فیلم اشتباه تالار شهرت شد. در سال‌های اخیر، استودیوها به تازگی شیفته بازی‌های اقتباسی شده‌اند که به موفقیت‌هایی مانند «Sonic the Hedgehog» (Paramount) و «Pokémon Detective Pikachu» (برادران وارنر) منجر شده است. در تلویزیون، «آخرین ما» (اچ‌بی‌او) و «ویچر» (نتفلیکس) برترین‌های بازی هستند.

آقای اور، رئیس توزیع یونیورسال، خاطرنشان کرد که «فیلم برادران سوپر ماریو» که در 3343 سینما در ایالات متحده و کانادا پخش شد، از نوستالژی بهره برد. نینتندو بازی های Mario Bros خود را در دهه 1980 معرفی کرد. حدود 26 درصد از مخاطبان آخر هفته بالای 35 سال سن داشتند.

آقای Orr گفت: “Illumination و Nintendo برای ساختن فیلمی که طرفداران آن را دوست دارند، همکاری کردند.” مردم می‌خواستند بیرون بیایند و با این شخصیت‌هایی که دهه‌ها می‌شناسند سرگرم شوند.»

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان