شورای امنیت خواستار تشدید تلاش ها برای گسترش آتش بس یمن شد

اعضای شورا مزایای ملموس توافق بین دولت و شورشیان حوثی را که اکنون در ششمین ماه خود قرار دارد، برجسته کردند.

آنها شامل کاهش 60 درصدی تلفات می شوند.

علاوه بر این، سوخت عبوری از بندر حیاتی هویداده چهار برابر شده است، در حالی که پروازهای تجاری از پایتخت، صنعا، به 21,000 نفر اجازه داده است تا تحت درمان پزشکی قرار گیرند و با خانواده های خود متحد شوند.

درخواست انعطاف پذیری

آتش بس تاریخی برای اولین بار در ماه آوریل و در ابتدا به مدت دو ماه اعلام شد. این در ماه ژوئن برای دو ماه دیگر تمدید شد و سپس دوباره در ماه اوت، طولانی ترین دوره آرامش نسبی در یمن در بیش از هفت سال جنگ را نشان داد.

شورا از طرفین خواست که «فوراً در مذاکرات تحت نظارت سازمان ملل متحد برای توافق بر آتش بس گسترده تشدید و انعطاف پذیر باشند. می تواند به یک آتش بس پایدار ترجمه شود“.

علاوه بر افزایش تعامل با نماینده ویژه سازمان ملل متحد، هانس گراندبرگ، از طرفین خواسته شد تا از مشروطیت خودداری کنند و برای اجرای اقدامات برای مقابله با بحران های اقتصادی و مالی تلاش کنند.

“اقدامات استثنایی” تحسین شد

در این بیانیه آمده است: «اعضای شورای امنیت از اقدامات استثنایی دولت یمن برای جلوگیری از کمبود سوخت در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها به دنبال دستور حوثی‌ها که بر روند ایجاد شده برای پاکسازی کشتی‌های سوخت‌رسان تأثیر گذاشت، استقبال کردند».

آنها از حوثی ها خواستند که در آینده از چنین اقداماتی خودداری کنند و با تلاش های سازمان ملل متحد برای شناسایی راه حلی بادوام برای تضمین جریان سوخت همکاری کنند.

راه حل نظامی وجود ندارد

شورا تمامی حملاتی را که آتش بس را تهدید می کند، از جمله حمله مرگبار حوثی ها در تعز در اواخر ماه گذشته، محکوم کرده است. اعضا همچنین با تاکید بر اینکه راه حل نظامی برای یمن وجود ندارد، رژه نظامی اخیر در حدیده را محکوم کردند.

آنها نسبت به بی ثباتی اخیر در جنوب، افزایش تلفات غیرنظامیان مین های زمینی و عدم پیشرفت در گشایش جاده ها در تعز، مطابق با پیشنهادات سازمان ملل، ابراز نگرانی کردند. در مورد دوم، آنها مجدداً از حوثی ها خواستند که در مذاکرات “با انعطاف عمل کنند”. فوراً جاده های اصلی تعز را باز کنید.

شورا حمایت خود از فرستاده ویژه سازمان ملل را تکرار کرد و عزم خود را مبنی بر اینکه توافق آتش بس گسترده فرصتی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی فراگیر و فراگیر فراهم خواهد کرد، ابراز کرد. آنها همچنین بر اهمیت مشارکت کامل، برابر و معنادار زنان در روند صلح تأکید کردند.


نفتکش FSO Safer در دریای سرخ در نزدیکی یمن.

© ترافیک دریایی

نفتکش FSO Safer در دریای سرخ در نزدیکی یمن.

نگرانی های بشردوستانه و زیست محیطی

با عطف به بحران انسانی در یمن و ادامه خطر قحطی، شورا کمک‌کنندگان را تشویق کرد تا طرح واکنش سازمان ملل را به طور کامل تأمین مالی کنند و از تلاش‌های دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد حمایت کنند.

اعضا همچنین نگرانی عمیق خود را در مورد خطرات فاجعه بار زیست محیطی، دریایی و انسانی ناشی از نفتکش در حال پوسیدگی Safer تکرار کردند.

این کشتی بیش از 30 سال است که تنها در چند مایلی سواحل یمن لنگر انداخته است، اما تخلیه و نگهداری آن در سال 2015 پس از شروع جنگ متوقف شد.

اعضای شورا از کشورها و بخش خصوصی به دلیل تعهداتشان در حمایت از طرح سازمان ملل برای انتقال نفت روی کشتی به یک کشتی موقت تقدیر کردند.

آنها خواستار پراکنده شدن تعهدات و افزایش بودجه برای جلوگیری از وقوع فاجعه شدند.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: یک تجربه شگفت‌انگیز برای علاقمندان به شرط‌بندی
Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما