سهام با از دست دادن استیم کاهش می یابد

سهام ایالات متحده در روز پنج‌شنبه زیان‌های اخیر خود را افزایش دادند و در حالی که سرمایه‌گذاران در مورد چشم‌انداز نرخ‌های بهره بحث می‌کردند و دسته‌ای دیگر از سود شرکت‌ها را بررسی می‌کردند، بازگشت خود را از سال تا به امروز متوقف کردند.

سه شاخص اصلی افزایش یافتند، اما در طول روز کاهش یافتند. S&P 500 36.36 واحد یا 0.9 درصد سقوط کرد و به 4081.50 رسید. میانگین صنعتی داوجونز با 249.13 واحد کاهش یا 0.7 درصد کاهش یافت و به 33699.88 رسید. شاخص کامپوزیت نزدک، 120.94 واحد یا 1 درصد از دست داد و به 11789.58 رسید، پس از اینکه تا 1.3 درصد در بالاترین حد روزانه خود صعود کرد.

سهام برای شروع سال جدید افزایش یافت و برخی از سرمایه گذاران این ایده را پذیرفتند که فدرال رزرو می تواند در سال جاری با تعدیل تورم شروع به کاهش نرخ بهره کند.

اما شاخص‌ها در جلسات اخیر دچار نوسان شدند، زیرا فعالان بازار انتظارات خود را از سیاست پولی پس از داده‌های داغ اقتصادی و اظهارنظر مقامات فدرال رزرو مجددا ارزیابی کردند.

جیسون ری، بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری Zenith Wealth Partners، گفت: «سرمایه گذاران کاملاً متقاعد نشده اند که افزایش بازاری که تا به امروز شاهد آن بوده ایم، با سیاست نرخ فعلی ادامه خواهد داشت.

بازار کار علیرغم افزایش نرخ، انعطاف پذیری خود را نشان داده است و این نگرانی ها را برانگیخته است که فدرال رزرو ممکن است تصمیم بگیرد سیاست های پولی انقباضی را بیش از آنچه قبلا تصور می شد ادامه دهد. گزارش مشاغل قوی در هفته گذشته برخی از سرمایه گذاران را غافلگیر کرد. داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که مطالبات اولیه بیکاری، به عنوان نماینده اخراج، هفته گذشته افزایش یافت اما از نظر تاریخی پایین ماند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و دیگران همچنان تاکید کرده اند که برای اطمینان از کنترل مجدد تورم، نرخ ها باید برای مدتی بالا باقی بمانند.

نایل اوسالیوان، مدیر ارشد سرمایه گذاری استراتژی های چند دارایی برای اروپا، خاورمیانه و آفریقا در Neuberger Berman می گوید: «هفته گذشته از جهات مختلف، از درآمدها، داده های اقتصادی و بانک های مرکزی، هفته عظیمی بود. “آنچه در این هفته در حال وقوع است جویدن مادر است زیرا ما متوجه می شویم که همه اینها چه معنایی دارند.”

آقای اوسالیوان گفت که ممکن است سال‌ها به جای ماه‌ها طول بکشد تا تورم به درستی مهار شود و او معتقد است که فدرال‌رزرو بعید است در سال جاری نرخ‌ها را کاهش دهد.

آقای اوسالیوان گفت: این بار مهار تورم سخت تر خواهد بود. بانک‌های مرکزی باید بسیار طولانی‌تر از آنچه بسیاری از مردم فکر می‌کنند در این زمینه کار کنند.»

در جلسات اخیر، سرمایه گذاران سود، داده های اقتصادی و اعلامیه های بانک مرکزی را تجزیه و تحلیل کرده اند.


عکس:

اسپنسر پلات/گتی ایماژ

سرمایه‌گذاران همچنین در حال نظارت بر درآمد هستند تا نشانه‌هایی از تأثیر تورم سریع و هزینه‌های استقراض بالاتر بر کسب‌وکارها داشته باشند.

سهام والت دیزنی بامداد پنجشنبه پس از آن که غول سرگرمی در تماس با درآمد خود در اواخر چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد مشاغل را کاهش دهد و 5.5 میلیارد دلار هزینه ها را کاهش دهد، جهش کرد. پس از اینکه نلسون پلتز، سرمایه‌گذار فعال، گفت که مبارزه نیابتی خود با شرکت رسانه‌ای را لغو می‌کند، ارزش سهام کاهش یافت. سهام دیزنی 1.42 دلار یا 1.3 درصد کاهش یافت و به 110.36 دلار رسید.

پس از آنکه سازنده عروسک‌های باربی و ماشین‌های Hot Wheels اعلام کرد که فروش سه ماهه ۲۲ درصد کاهش یافت، زیرا مصرف‌کنندگانی که دارای محدودیت نقدی هستند، از هزینه خود عقب نشینی کردند، سهام متل ۲.۱۹ دلار یا ۱۱ درصد کاهش یافت و به ۱۸.۳۱ دلار رسید.

با توجه به اینکه حدود دو سوم از شرکت‌های S&P 500 نتایج سه‌ماهه چهارم را گزارش کرده‌اند، حدود 70 درصد از انتظارات اجماع وال استریت بالاتر از میانگین پنج ساله 77 درصدی بوده‌اند.

شرکت‌های S&P 500 طبق ترکیبی از نتایج واقعی و تخمین‌هایی که هنوز گزارش نشده‌اند، کاهش 5 درصدی سود را گزارش می‌کنند. این اولین کاهش درآمدهای سه ماهه از زمان همه گیری کووید-19 در سال 2020 است.

«فصل درآمد تا کنون بسیار متفاوت است. جاش جامنر، تحلیلگر استراتژی سرمایه گذاری در ClearBridge Investments گفت: طی یکی دو هفته گذشته، سرمایه گذاران به دنبال مسیر بوده اند. او گفت که کاهش انتظارات وال استریت برای سود شرکت ها در سال 2023 باعث می شود شرکت در مورد سهام در چند فصل آینده “احتیاط بیشتری در تعادل” داشته باشد.

در جای دیگر، سهام الفبای سنگین وزن شرکت

پنج شنبه برای دومین جلسه متوالی سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران همچنان به ارزیابی محصولات هوش مصنوعی غول فناوری در مقایسه با رقبای شرکت هایی مانند مایکروسافت ادامه می دهند..

آلفابت 4.36 دلار به ازای هر سهم یا 4.4 درصد کاهش یافت و به 95.01 دلار رسید. بر اساس داده های بازار داو جونز، شرکت مادر گوگل در دو روز گذشته تقریباً 160 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده است.

سهام تسلا 6.03 دلار در هر سهم یا 3 درصد افزایش یافت و به 207.32 دلار رسید. سهام خودروهای برقی برای هشت جلسه متوالی افزایش یافته است که امسال 68 درصد افزایش یافته است.

نیروی فروش شرکت

پس از گزارش وال استریت ژورنال مبنی بر اینکه صندوق سرمایه گذاری دن لوب، سومین پوینت، در سازنده نرم افزار مدیریت مشتری، پنجمین سرمایه گذار فعالی که در آن انباشته شده است، سهام دارد، سهام 4.03 دلار یا 2.4 درصد افزایش یافت و به 173.66 دلار رسید.

بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده افزایش یافت و سهام را تحت فشار قرار داد. بازدهی معیار 10 ساله به 3.682 درصد افزایش یافت. بازده و قیمت اوراق قرضه در جهت مخالف حرکت می کنند.

در بازارهای کالایی، نفت خام برنت، معیار بین المللی نفت، 0.7 درصد کاهش یافت و به 84.50 دلار در هر بشکه رسید. سرمایه گذاران نشانه های تقاضای چین را زیر نظر دارند و ارزیابی می کنند که چگونه بازگشایی این کشور می تواند اشتهای این کشور را برای نفت احیا کند.

در خارج از کشور، بازارهای سهام اروپا به روند صعودی خود ادامه دادند که ناشی از این انتظار بود که ثروت اقتصادی منطقه کمتر از آن چیزی که می‌شد تیره و تار باشد. شاخص FTSE 100 بریتانیا 0.3 درصد افزایش یافت و به رکورد جدیدی بسته شد. Stoxx Europe 600 پان قاره ای 0.6 درصد افزایش یافت. داکس آلمان با 0.7 درصد افزایش به بالاترین میزان بسته خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

شاخص های آسیایی بیشتر مختلط بودند. در ژاپن، Nikkei 225 0.1% کاهش یافت، در حالی که در هنگ کنگ، شاخص Hang Seng 1.6% افزایش یافت. شاخص ترکیبی شانگهای 1.2 درصد افزایش یافت.

به ویل هورنر در [email protected] بنویسید

ما می خواهیم از تو بشنویم