دهلی-NCR با هوای «غیر معمول» از خواب بیدار شد، مه گزارش شده در گرم ترین ماه سال | اخبار هند

دهلی نو: دهلی-NCR صبح روز پنجشنبه با یک حجاب غیرمعمول از مه کم عمق مواجه شد که بسیاری از ساکنان را متحیر کرد. چنین شرایط آب و هوایی برای ماه می که گرم ترین ماه سال در دهلی-NCR است، معمول نیست. مسئولان اداره هواشناسی اعلام کردند که رطوبت زیاد در هوا، بادهای آرام و اختلاف قابل توجه دمای شبانه روز شرایطی را برای ایجاد مه مساعد ایجاد می کند.

طبق IMD، مه کم عمق زمانی است که دید بین 501 تا 1000 متر باشد. رصدخانه صفدرجونگ، ایستگاه هواشناسی اولیه دهلی، 30 میلی متر بارندگی را در 24 ساعت ثبت کرد که در ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه به پایان رسید.

بیشینه دمای هوا در روز چهارشنبه 30.6 درجه سانتیگراد، 9 درجه کمتر از حد نرمال و حداقل دمای آن در روز پنجشنبه 15.8 درجه سانتیگراد بود که کمترین میزان در حداقل 13 سال اخیر در ماه است. پایین ترین سطح 15.2 درجه سانتیگراد – از زمان شروع حفظ آب و هوا – در 2 می 1982 ثبت شد.

سطوح رطوبت در اکثر نقاط شهر بین 80 تا 100 درصد در نوسان بوده است.

باران‌های شدید دهلی-ان سی آر، احتمال بارش‌های بیشتری در پیش است

بارندگی‌ها روز چهارشنبه دهلی-NCR را درنوردید، مناطق کم ارتفاع را آب گرفت و حرکت خودروها را در جاده‌های کلیدی در چندین منطقه مختل کرد. اداره هواشناسی هند (IMD) اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر بارش تگرگ در بخش‌هایی از دهلی جنوبی از جمله Hauz Khas و Green Park دریافت کرده است.

رصدخانه صفدرجونگ، ایستگاه هواشناسی اولیه دهلی، بین ساعت 8.30 صبح تا 17.30 بعد از ظهر 20.9 میلی متر بارندگی و حداکثر دمای آن 30.6 درجه سانتیگراد، 9 درجه کمتر از حد نرمال ثبت کرد. ماه می شروع خوبی داشت و شهر در روز دوشنبه 14.8 میلی متر بارندگی داشت.

دهلی به طور متوسط ​​در ماه می 29.4 میلی متر بارندگی دارد، اما امسال این شهر تاکنون بیش از 36 میلی متر بارندگی را در سه روز اول ماه ثبت کرده است.

پالم، جاده لودی، ریج، آیانگار، مونگش‌پور، نارلا، پیتامپورا و پوسا به ترتیب 11.8 میلی‌متر، 24.6 میلی‌متر، 14.6 میلی‌متر، 13.8 میلی‌متر، 31.5 میلی‌متر، 9.5 میلی‌متر، 55.5 میلی‌متر و 15.5 میلی‌متر بارندگی در روز چهارشنبه داشتند.

بارندگی زیر 15 میلی متر کم، بین 15 تا 64.5 میلی متر متوسط، بین 64.5 میلی متر تا 115.5 میلی متر سنگین، بین 115.6 تا 204.4 بسیار سنگین در نظر گرفته می شود. هر چیزی بالاتر از 204.4 میلی متر باران بسیار شدید در نظر گرفته می شود.

رگبارها منظره آشنای صف مار وسایل نقلیه را به ارمغان آوردند که برای دقایق پایانی در جاده های پر آب گیر کرده بودند. وزش باد شدید کابل برق و اینترنت را در برخی مناطق قطع کرد.

به گفته مقامات هواشناسی، احتمال بارش باران دیگر از روز جمعه به بعد وجود دارد.

دهلی بیش از 20 میلی‌متر بارندگی را در آوریل ثبت کرد که بالاترین میزان بارندگی در ماه از سال 2017 است که به دلیل ناآرامی‌های پشت سر هم در غرب است.

رصدخانه صفدرجونگ در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به دلیل بارش متناوب و هوای ابری تحت تاثیر ناآرامی های متوالی غربی، حداکثر دمای هوا را حداقل 10 درجه زیر نرمال ثبت کرد.

بیشینه دما در روز یکشنبه به 28.7 درجه سانتیگراد رسید و در روز دوشنبه به 26.2 درجه سانتیگراد کاهش یافت که دومین روز سرد ماه در 13 سال اخیر است. این شهر روز سه شنبه حداکثر 28.3 درجه سانتیگراد را ثبت کرد.

یکی دیگر از ناآرامی های غربی احتمالاً شمال غرب هند را از 5 مه تحت تأثیر قرار می دهد. یک مقام IMD گفت که تحت تأثیر آن، آسمان ابری و باران پراکنده تا 7 می در پایتخت پیش بینی می شود.

پیش بینی می شود حداکثر دما تا 9 می زیر 35 درجه سانتیگراد باقی بماند. طبق گزارش IMD، ماه می با میانگین حداکثر دمای 39.5 درجه سانتیگراد گرم ترین ماه دهلی است. اداره هواشناسی در ماه می دمای کمتر از حد نرمال و روزهای موج گرمای کمتری را در شمال غربی هند پیش بینی کرده است.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان