دموکرات ها در نشستن قضات فدرال با تایید 97 نفر از ترامپ پیشی گرفتند

واشنگتن – با پایان یافتن زمان در کنگره 117، دموکرات‌ها از هدف بلندپروازانه تأیید 100 قاضی فدرال جدید فاصله گرفتند، اما آنها خوش‌بین هستند که بتوانند در دو سال آخر دوره ریاست جمهوری بایدن به تغییر شکل دادگاه‌ها ادامه دهند.

دو دموکرات ارشد سنا می گویند توانایی آنها برای پیشی گرفتن از فشار قضایی هماهنگ جمهوری خواهان در دو سال اول ریاست جمهوری دونالد جی. ترامپ، با مجموع 97 قاضی، بسیار قابل توجه بود با توجه به اینکه آنها این کار را با 50-50 سنا انجام دادند. کمیته قضایی و همکاری اندک اکثر جمهوری خواهان.

و سوابق شخصی و حرفه ای داورانی که آنها تایید کردند به طور قابل توجهی با گذشته متفاوت بود. سنا تعداد زیادی از زنان و رنگین پوستان را به دادگاه ها معرفی کرد که بسیاری از آنها در امور دفاعی و حقوق مدنی تخصص داشتند، برخلاف شرکای حقوقی شرکت ها و دادستان ها که در دولت های قبلی هر دو طرف معمول بودند.

سناتور ریچارد جی. دوربین از ایلینویز، دموکرات شماره 2 که به عنوان رئیس کمیته قضایی، گفت: «این قابل توجه است که فکر کنیم یک کمیته 11-11، با جمهوری خواهانی که در آن کمیته داریم، توانسته به این مهم دست یابد. ، فشار قضایی را رهبری کرد.

بررسی آرای کمیته قضائی صادر شده در مورد 126 نامزد، حمایت اندک اکثر جمهوری خواهان در هیئت را نشان داد، که تعدادی از آنها از محافظه کاران سنا هستند. نامزدها از نظر تاریخی متنوع بودند، از جمله 92 زن، 60 نفر از آنها زنان رنگین پوست از مجموع 85 رنگین پوست، به همراه هشت نامزد LGBTQ بودند.

در میان جمهوریخواهان، سناتور جاش هاولی از میسوری تنها به یکی از نامزدها رأی داد. سناتور تد کروز از تگزاس به دو رای داد. سناتور تام کاتن از آرکانزاس و سناتور بن ساس از نبراسکا به پنج رای دادند. سناتور مارشا بلکبرن از تنسی به شش رای داد. و سناتور مایک لی از یوتا به 9 نفر رأی دادند. جمهوری‌خواهان از نامزدهای بایدن انتقاد کرده‌اند که بیش از حد لیبرال و دلسوز نسبت به متهمان جنایتکار هستند که نمی‌توان آن‌ها را روی نیمکت‌نشینان نشاند.

سناتور لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی، که معتقد است روسای جمهور حق تایید قضات واجد شرایط را دارند، مکررترین حامی جمهوریخواهان از نامزدهای بایدن در کمیته بود و از 107 نفر حمایت کرد. پس از او سناتور تام تیلیس از کارولینای شمالی قرار گرفت. در 50; سناتور چارلز ای. گراسلی از آیووا، جمهوریخواه ارشد کمیته قضایی، در 40 سالگی. سناتور جان کورنین از تگزاس در 30 سالگی؛ و سناتور جان کندی از لوئیزیانا در 26 سالگی.

آقای دوربین در مصاحبه‌ای گفت: «ما سه یا چهار جمهوری‌خواه داشتیم که واقعاً ذهن باز داشتند و به ما در رأی‌گیری کمک کردند». “ما عده ای داشتیم که نداشتند.”

با این حال، نیاز به اطمینان از اینکه همه دموکرات‌ها برای آرای قضایی آماده هستند تا مخالفت جمهوری‌خواهان را خنثی کند، رقابت برای زمان کف و مطبوعات سایر مشاغل به طور مداوم تلاش‌های آن‌ها را پیچیده می‌کند و تقریباً 30 نفر را در خط لوله قرار می‌دهد تا پس از کنگره جدید اقدام کنند. هفته آینده تشکیل جلسه می دهد. بیشتر منتظر بررسی کمیته است. دموکرات ها امیدوار بودند که با جمهوری خواهان برای پیشبرد چند نامزد کمتر مناقشه برانگیز، با پایان دادن به کنگره برای رسیدن به نقطه عطف نمادین 100 نفر، توافق کنند، اما نتوانستند این کار را انجام دهند.

اما 97 مورد تایید شده، از جمله قاضی دیوان عالی، کتانجی براون جکسون، از رکورد 85 قاضی ترامپ پیشی گرفتند. این یکی از شدیدترین تلاش‌ها برای پر کردن جای دادگاه تحت سرپرستی سناتور میچ مک‌کانل از کنتاکی، رهبر جمهوری‌خواهان که قول داده بود «هیچ جای خالی را پشت سر نگذارد» جمع‌آوری شد.

در حالی که مجلس سنا تحت رهبری جمهوریخواهان 30 قاضی دادگاه تجدید نظر، 53 قاضی دادگاه منطقه و دو قاضی دیوان عالی را تا پایان سال دوم ریاست جمهوری ترامپ تایید کرد، دموکرات ها 28 قاضی دادگاه تجدید نظر، 68 قاضی دادگاه منطقه و یک قاضی را به همان میزان انتخاب کردند. زمان. آنها همچنین موفقیت قابل توجهی بیشتری نسبت به پرزیدنت باراک اوباما در دو سال اول خود با 62 تایید داشتند.

سناتور چاک شومر، دموکرات و رهبر اکثریت نیویورک که مدتهاست علاقه عمیقی به تاییدیه های قضایی داشته است، خاطرنشان کرد که از 28 قاضی دادگاه تجدیدنظر که این کنگره را تایید کردند، 11 نفر زن سیاهپوست بودند که بیشتر از مجموع روسای جمهور قبلی بود.

آقای شومر به خبرنگاران گفت: «من به ویژه به تنوع حرفه ای افتخار می کنم. “برای اولین بار، ما یک دسته از مدافعان عمومی، وکلای مهاجرت، افراد مصرف کننده داریم، بنابراین این فقط دیدگاه شرکتی یا دادستانی نیست که در دادگاه مطرح است.”

موفقیت دموکرات ها در حفظ و گسترش اکثریت خود در ماه گذشته به آنها اجازه می دهد تا به کنترل روند تأیید ادامه دهند، در حالی که یک مزیت جدید یک کرسی در کمیته قضایی باید آنها را قادر سازد تا موانع رویه ای را راحت تر برطرف کنند.

اما فعالان حقوقی مترقی هشدار می دهند که رهبری سنا ممکن است نیاز به برداشتن گام های دیگری برای حفظ سرعت در دو سال آینده داشته باشد. تا کنون، دموکرات‌ها به یک سنت غیررسمی پایبند بوده‌اند که به سناتورهای ایالتی حق وتوی مجازی بر نامزدهای دادگاه منطقه‌ای تحت قانون «لغزش آبی» می‌دهد و موافقت کرده‌اند که جلو نروند مگر اینکه سناتورها یک برگه تأیید آبی را پس دهند. .

در نتیجه، دولت بایدن در صورت امیدواری برای پرکردن این جایگاه های خالی رو به افزایش، باید در مورد انتخاب های قضایی برای کرسی های دادگاه های منطقه ای در ایالت هایی که حداقل یک سناتور جمهوری خواه نمایندگی می کند، مذاکره کند. سابقه رای گیری جمهوری خواهان در کمیته و در کل سنا نشان می دهد که یافتن زمینه مشترک در مورد نامزدها می تواند دشوار و زمان بر باشد. یک انتخاب دادگاه منطقه ای برای ویسکانسین قبلاً به دلیل امتناع سناتور ران جانسون، جمهوری خواه از ایالت، از بازگرداندن برگه آبی مسدود شده است.

برایان فالون، رئیس گروه حامی مترقی خواستار عدالت، گفت که آقای دوربین تحت فشار فزاینده‌ای قرار خواهد گرفت تا قانون لغزش آبی را کنار بگذارد، که آقای فالون آن را نابهنگامی خواند که به سال‌های جدایی‌طلبی در آمریکا برمی‌گردد.

آقای فالون گفت: «هرچند دو سال اول رئیس جمهور بایدن تاریخی بود، اگر او می خواهد شانسی برای تایید رتبه ترامپ برای قضات در یک دوره واحد داشته باشد، دموکرات ها باید از شر لغزش آبی خلاص شوند. “ریاضی حکم می کند که تنها تعداد زیادی جای خالی وجود دارد که احتمالا بایدن بتواند در دو سال آینده ایالت های امن دموکرات را پر کند.”

اما آقای دوربین در برابر ایجاد این تغییر مقاومت کرده و گفته است که تنها در صورتی این کار را انجام خواهد داد که تشخیص دهد از سیستم مورد سوء استفاده قرار گرفته است. او و آقای شومر می گویند که قصد دارند خط مونتاژ قضایی خود را حفظ کنند.

آقای شومر گفت: “ما به این افتخار می کنیم که در دو سال اول خود چقدر پیشرفت کرده ایم.” “و ما تازه شروع کرده ایم.”

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان