دفاع از شروع، را از قصاص نجات داد!

مرد جوان که به خاطر اختلاف مالی بر سر فروش یک خودرو دوستش را به قتل رسانده بود، از سوی قضات دادگاه کیفری به ۱۰ سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش ایران، به این پرونده از اوایل سال گذشته با گزارش یک درگیری خونین در محله عبدل آباد آغاز شد. پس از حضور مأموران و بررسی‌های اولیه مشخص شد که درگیری بر سر اختلاف مالی بوده و دو مرد با ضربات چاقو مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

در ادامه و در حالی که یکی از مجروحان به نام میثم وضعیت جسمی بهتری داشت باخبر شد که دوستش به نام مهدی بر اثر شدت جراحات وارده جان باخته است. بنابراین از ترس گرفتار شدن و دستگیری به فرار قتل مخفیانه کرد و سپس به ترکیه گریخت.

در خانواده مقتول خواهان دستگیری و زندانی بودند و ردیابی‌ها برای دستگیری میثم ادامه دادند، ماه بعد از ماموران پلیس دریافتند میثم به ایران بازگشت و چند تا بدین ترتیب وی متوقف شد.

شرکت در بازجویی‌های اولیه به درگیری با مهدی اعتراف کرد و گفت: چند ماه پیش از درگیری و برادرم با دوستان به نام ماهان برای خرید یک خودروی یکی از تفاوت‌های مالی در حدود ۲۰ میلیون تومان می‌توان این مسئله را حل کرد. خانه‌اش رفتیم و در حال بحث و جدل بودیم که به یکباره مهدی برادر ماهان با یک چاقو به سمت ما حمله کرد و چند ضربه به ما زد.

من از چند منطقه مجروح شدم و دست و پاهایم بشدت آسیب دید در حالی که خون زیادی از بدنم میرفت، چاقویی را از جیبم بیرون آوردم و برای دفاع از خودم دو ضربه به او زدم و پس از آن خودم هم بیهوش روی زمین افتادم و اورژانس. من و مهدی را به بیمارستان منتقل کردم که یک روز بعد متوجه شدم مهدی فوت کرده و من هم از ترس دستگیری به ترکیه فرار کردم.

با اعتراف صریح پرونده و تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اشد مجازات کردند. پس از آن را برای دفاع از خودش به جایگاه رفت و در ضمن رد پاداشش گفت: من یکسره قتل عمد را قبول ندارم. مستندات پزشکی من موجود است. من شروع کننده این درگیری نبودم و حمله نکردم. برای دفاع از خودم و چون حس کردم مهدی می‌خواهد مرا بکشد از توی جیبم به سختی چاقویم را بیرون آوردم و به او ضربه زدم. باور کنید آنقدر حالم بد بود که فقط می‌خواستم درگیری تمام شود اصلاً فکر نمی‌کردم زنده بمانم. مطمئن هستم که اگر من نمی‌زدم، او را می‌کشم.

پس از اظهارات اظهارات و وکیل او قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند و به تشخیص قضات مبنی بر دفاع مشروع، وی را به ۱۰ سال حبس و پرداخت دیه محکوم کردند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم