در نیجر، معاون رئیس سازمان ملل بر قدرت مشارکت برای ایجاد مدارس برای آینده تاکید می کند

آمنه محمد در حال بازدید از مدرسه اکول پیس باس در حومه پایتخت نیامی بود که کمتر از دو سال پیش پس از آتش سوزی نی که در اثر آتش سوزی ایجاد شده بود، در میان دماهای بالا و مشکوک به خطای سیم کشی برق، کاملا سوخت. در مجموع 21 کودک در جهنم جان خود را از دست دادند – 9 پسر و 12 دختر – عمدتاً پیش دبستانی.

معاون دبیرکل گفت: “درختانی که در حیاط مدرسه کاشته شده اند، یاد و خاطره این کودکان خردسال را گرامی می دارند.”

برخاستن از خاکستر

مدرسه تازه بازسازی شده توسط صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف تعمیر شد 21 کلاس درس جدید ارائه شده است. پنج کلاس درس نیز در مدرسه مجاور، École Gamkalé، بازسازی شد.

در پاسخ، ما با هم، دولت، جامعه، سازمان ملل متحد و سایر شرکا برای بازسازی بلوک مدرسه در École Pay-Bas، ساختن کلاس‌های درس اضافی در اینجا در École Gamkalé، تهیه مبلمان و مواد آموزشی ضروری و اطمینان از آن کار کردیم. حمایت روانی اجتماعی از معلمان، خانواده ها و دانش آموزان آسیب دیدهخانم محمد گفت.

مدرسه بازسازی شده Pays-Bas برای 1800 دانش آموز بازگشایی شد و ازدحام در سایت همسایه کم شد.

تفکر نوآورانه

او گفت که به لطف رویکرد «یک سازمان ملل متحد»، و به کمک تفکر بلندپروازانه دولت در پی فاجعه، راه حل های نوآورانه در قالب یک مرکز اجتماعی دیجیتالی هات اسپات مورد استقبال قرار گرفت که ارائه «فضایی امن برای دانش آموزان و جامعه برای به دست آوردن دانش مرتبط با مهارت های دیجیتال.

او افزود: “این شامل اتوماسیون اداری، گرافیک کامپیوتری، مدیریت رسانه های اجتماعی، امنیت سایبری، تعمیر و نگهداری کامپیوتر و چاپ سه بعدی است.”

این مرکز سال گذشته توسط آژانس توسعه سازمان ملل متحد، UNDP، و صندوق کودکان، یونیسف، با مشارکت آژانس ملی جامعه اطلاعاتی (ANSI) تجهیز شد.

“دید الهام بخش”

اکنون، او گفت: “دولت قصد دارد به تدریج چنین راه حل های نوآورانه ای را در تمام مدارس نیجر نصب کند، چشم اندازی الهام بخش که نیازمند منابع و حمایت بی‌نظیر شرکا است

او مقامات نیجریه را به خاطر گرفتن «تصمیمات مهمی که نشان دهنده تعهد آن به بهبود یادگیری کودکان استبا اختصاص 20 درصد از بودجه کل کشور به آموزش و پرورش.

دانش آموزان مدرسه Pays-Bas در نیامی نیجر با معاون دبیر کل سازمان ملل متحد آمینه محمد ملاقات کردند.

دانش آموزان مدرسه Pays-Bas در نیامی نیجر با معاون دبیر کل سازمان ملل متحد آمینه محمد ملاقات کردند.

خانم محمد گفت: «در حالی که از کلاس های کاه برای پذیرایی از 500,000 دانش آموز جدید استفاده می شود که سالانه مدرسه ابتدایی را شروع می کنند، اما نه فضای امنی هستند و نه محیط مساعدی برای توسعه مهارت های مورد نیاز در دنیای امروز».

اطراف وجود دارد 36000 کلاس درس باقی مانده است معاون دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: چالش جایگزینی آنها به تنهایی توسط یک شریک قابل حل نیست.

یادگیری ایمن تر و هوشمندانه تر

École Pays-Bas به عنوان الگویی برای آنچه که وقتی بازیگران کلیدی گرد هم می آیند به دست می آید حمایت از دولت در ترویج رویکردهای خلاقانه و جسورانه برای اطمینان از دسترسی همه کودکان به الف محیط آموزشی امن که آنها را برای آینده آماده می کند

سازمان ملل نه تنها به بازسازی کلاس درس در این دو مدرسه کمک کرد. حدود 900 نیمکت مدرسه، میز برای دانش آموزان، بیش از 50 میز برای معلمان و 30 تخته سیاه فراهم شد.

وی افزود که برای دستیابی به اهداف آموزشی، یک رویکرد کل نگر که فراتر از فراهم کردن زیرساخت ها و تجهیزات است، ضروری است.

این نیاز به برنامه های درسی پیشرفته دارد، معلمان کافی با مهارت های پیشرفته، بهداشت و تغذیه مدرسه در مدارس از جمله وعده های غذایی مدرسهوی در این بازدید که با حضور مقامات عالی دولت و سازمان ملل در نیجر و همچنین نمایندگان بین المللی برگزار شد، گفت.

آموزش برای همه

همچنین نیاز به تاب آوری یکپارچه و کارآمد دارد برنامه های کاهش فقر به مقیاس. همچنین مستلزم اطمینان از این است که نسلی از دانش‌آموزان از آموزش در مناطق شکننده کنار گذاشته نمی‌شوند.»

خانم محمد هم شرکت کرد بحث با گروهی از دانش آموزان در طول این بازدید، در مورد چالش های خود، فرصت هایی که برای آنها باز است و امیدهای آنها به آینده صحبت کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم