در اثر طوفان و گردباد شدید در جنوب آلاباما، حداقل 2 نفر کشته شدند

یادداشت ویراستار: تحت تاثیر طوفان؟ از سایت Lite CNN برای پهنای باند کم استفاده کنید.CNN

به گفته مقامات، طوفان‌ها و گردبادهای شدید از سه‌شنبه تا صبح چهارشنبه بخش‌هایی از جنوب را درنوردید و دست‌کم دو نفر را در آلاباما کشتند و به خانه‌ها، ساختمان‌ها و درختان در چندین ایالت آسیب رساندند.

کریستینا تورنتون، مدیر مدیریت اضطراری شهرستان مونتگومری به سی ان ان گفت که بر اثر وقوع گردباد در صبح چهارشنبه در منطقه فلت وود در نزدیکی پایتخت آلاباما، دو نفر کشته و حداقل یک نفر زخمی شدند.

“به لطف تلاش های قهرمانانه اولین پاسخ دهندگان ما، جان بسیاری از افراد دیگر نجات یافتند. تورنتون گفت: ما برای جامعه خود دعا می کنیم تا در این غم انگیز از دست دادن زندگی عزاداری کنیم.

طوفان ها را در حین توسعه دنبال کنید >>

مرکز پیش‌بینی طوفان گفت که حداقل 30 گزارش گردباد از بعد از ظهر سه‌شنبه، عمدتاً در مرکز و جنوب می‌سی‌سی‌پی و آلاباما و همچنین در لوئیزیانا گزارش شده است. باد همچنین درختان را در تنسی و جورجیا فرو ریخت.

به گفته سرویس ملی هواشناسی، گردبادی که دو نفر را در منطقه فلت وود در نزدیکی مونتگومری کشته است، بادهایی با سرعت 110 مایل در ساعت تخمین زده شده است. به گفته این سرویس، گمان می‌رود که گردبادها در بخش‌های غربی و جنوب غربی این ایالت خسارت وارد کرده‌اند.

سرویس هواشناسی اواخر روز چهارشنبه گردباد را به EF-2 با بادهای 115 مایل در ساعت ارتقا داد. ارزیابی اشاره کرد که این به روز رسانی بر اساس بررسی آسیب قابل توجه درختان و سقوط خطوط برق پرتنش در منطقه بود.

مردم روز چهارشنبه در منطقه ای از تخریب در فلات وود، آلاباما قدم می زنند.

ویدئویی از WBMA وابسته به CNN نشان داد که یک مجتمع آپارتمانی اواخر روز سه‌شنبه در نزدیکی Eutaw در شهرستان گرین با سقف کنده شده و دیوارهای گمشده اتاق‌های ساکنان را متلاشی کرد.

WBMA گزارش داد که این خسارت باعث شد برخی از ساکنان آواره در یک مدرسه راهنمایی پناه بگیرند.

آوار در اطراف یک ساختمان آپارتمان آسیب دیده در یوتا، آلاباما پراکنده شده است.

در تالاسی – 30 مایلی شمال شرقی مونتگومری – جو میز به سی‌ان‌ان گفت که او، همسرش اشلی و سه پسرشان در خانه‌شان خواب بودند که زنگ‌های هشدار هوای شدید تلفن آنها را از خواب بیدار کرد. آنها فقط زمان کافی داشتند تا چند لباس بپوشند و بفهمند قبل از وقوع طوفان چه اتفاقی می افتد.

میز گفت: «زمانی که متوجه شدیم کجاست، خیلی نزدیک بالای سرمان بود و (ما) فقط زمان کافی برای پنهان شدن در یک سوراخ کوچک هیدی عجیب داشتیم. ما در آنجا انباشته بودیم، اما من ترجیح می‌دهم در انباشته باشم و مطمئن شوم که همه را در اختیار دارم تا اینکه گشاد شوم و شل بمانم.»

جو میز، همسرش اشلی و سه پسرشان سه شنبه شب در راهروی کوچکی پناه گرفتند، زیرا طوفان به خانه آنها در تالاسی، آلاباما آسیب زیادی وارد کرد.

آنها با تکه‌های کوچکی مانند عایق و تراشه‌های چوب از قفس خرگوش‌شان برخورد کردند و یکی از پسرانش روی پایش خراشید. میز گفت که خانه آنها به شدت آسیب دیده است، اما آنها امیدوارند که برخی از وسایل خود را نجات دهند.

در نزدیکی شهرستان هال، بسیاری از درختان و برخی از خانه ها در شهر کوچک آکرون آسیب دیدند. یکی از درختان افتاده روی پشت بام خانه تکیه داده است، تصاویری از WBMA و WVTM وابسته به CNN نشان داد. راسل ویدن، مدیر مدیریت اضطراری شهرستان، گفت که بلافاصله هیچ آسیبی در آکرون گزارش نشده است.

مقامات شهر گفتند که در سامیتون درست خارج از بیرمنگام، سقف یک ساختمان تجاری منفجر شد و به خانه ای برخورد کرد.

در شهرستان لوندز در شرق استارکویل، درختی از داخل خانه تریلر مری پرکینز افتاد و تقریباً آن را از وسط به دو نیم کرد.

پرکینز روز چهارشنبه به سی‌ان‌ان گفت: طوفان که احتمالاً شامل یک گردباد نیز می‌شد، «مانند قطاری بود که از آن عبور می‌کند». کسی زخمی نشد.

«امیدوارم بتوانم یک تریلر برای بازگشت به داخل بخرم. من برای یک تریلر امیدوار هستم.

نیل آستین، هماهنگ کننده آتش نشانی شهرستان لوندز، گفت که آتش نشانان داوطلب به برخی از افرادی که خود را در ساختمان های آسیب دیده گرفتار شده بودند، کمک کردند.

آستین روز چهارشنبه به سی‌ان‌ان گفت: «ما موفق شدیم افرادی را که مجبور بودند در خانه‌هایشان که به هم ریخته بودند، غرق شوند.»

پس از طوفان شدیدی که روز سه شنبه در این منطقه به راه افتاد، یک برج از کلیسایی در جامعه استینز، می سی سی پی منفجر شد.

سیندی لارنس، رئیس مدیریت اضطراری شهرستان به سی ان ان گفت، در همان شهرستان، منفجره یک کلیسا منفجر شد و یک فروشگاه مواد غذایی در جامعه استینز عصر سه شنبه آسیب دید. آستین گفت که هیچ کشته یا زخمی در این شهرستان گزارش نشده است.

دانشگاه ایالتی می سی سی پی در استارکویل به طور خلاصه از دانشجویان خواست تا در طول هشدار گردباد سه شنبه شب به دنبال سرپناه باشند. در اوایل روز، کلاس‌ها در دو پردیس مدرسه از راه دور تدریس می‌شد و برخی از سالن‌های غذاخوری به دلیل تهدید تعطیل شدند. این دانشگاه گفت که انتظار می رود عملیات منظم از روز چهارشنبه از سر گرفته شود.

به گزارش KNOE وابسته به CNN، چندین خانه در منطقه کالدول در شمال لوئیزیانا آسیب دیدند، جایی که سرویس ملی هواشناسی گزارش می دهد که احتمال می رود سه شنبه شب یک گردباد رخ داده باشد. ویدئوی KNOE نشان داد که حداقل یک خانه فروریخت، آجر، جعبه، تشک و سایر آوارها در اطراف آن پراکنده شدند.

به گفته ردیاب برق PowerOutage.us، بیش از 41000 قطعی برق در اواخر صبح چهارشنبه در جنوب شرقی گزارش شده است، از جمله 25000 در آلاباما، 12000 در تنسی و 4000 در می سی سی پی.

در برخی از مناطق جنوبی، از جمله بین هانتسویل و بیرمنگام در آلاباما، روز سه شنبه بین 2 تا 4 اینچ باران مشاهده شد.

روز سه‌شنبه، مرکز پیش‌بینی طوفان یک ساعت نادر «وضعیت به‌ویژه خطرناک» گردباد را منتشر کرد که معمولاً برای مهم‌ترین تهدیدات طوفان شدید تعیین شده است. این ساعت تا اوایل روز چهارشنبه برای می سی سی پی مرکزی، شمال شرق لوئیزیانا و جنوب غربی آرکانزاس قابل اجرا بود و از آن زمان منقضی شده است.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما