خداحافظی فدرر یادآور رویدادها و ضرباتی است که میراث اوست

فدرر مدت‌هاست که با استعدادهای سوئیسی مربی یا تمرین می‌کند و قصد دارد در دوران بازنشستگی به آن ادامه دهد، اما در حال حاضر هیچ ستاره موج بعدی مردان سوئیسی پس از فدرر و هموطنش استن واورینکا، که سه عنوان اصلی تک‌نفره را به دست آوردند، ظهور نکرده است. به فدرر کمک کرد تا در سال 2014 قهرمان دیویس کاپ برای سوئیس شود.

بخشی از چالش تقلید فدرر این است که سبک بازی او بسیار سخت است.

او کارهایی را انجام می‌دهد که دیگر افراد برای انجام آن‌ها راحت نیستند. او به معنای واقعی کلمه شش اینچ پشت خط پایه در برابر این افراد بازی می کند که کاملاً با این راکت ها و سیم ها توپ ها را خرد می کنند و او در حال افزایش توپ ها را برمی دارد و تقریباً آنها را نیمه رگبار از خط اصلی خارج می کند و هنوز هم قادر به کنترل و دیکته بازی است. براد استین، مربی تامی پل، در مصاحبه اخیر خود گفت: اکثر بچه ها به آن نگاه می کنند و می گویند: “من هرگز نمی توانستم اینطور بازی کنم.” من گاهی اوقات راجر را سرسخت ترین بازیکن تنیس توصیف کرده ام، زیرا او زمین نمی گذارد. واقعاً تنیس پرخطری است اما پاهایش آنقدر خوب هستند و چشمانش آنقدر خوب هستند که تسلیم نمی شود.»

گریگور دیمیتروف یکی از معدود افرادی بود که سعی داشت بازی خود را از بازی فدرر الگوبرداری کند. اما دیمیتروف، 31 ساله، موفق به جهش به قهرمان بزرگ نشده است. آلکاراز، اعجوبه اسپانیایی، این کار را در 19 سالگی با برنده شدن در مسابقات آزاد آمریکا و رسیدن به شماره 1 انجام داد. فدرر بزرگترین الگوی او بود و توانایی بداهه پردازی آلکاراز در تمام زمین، قدرت دنده بعدی، حرکت شگفت انگیز، ین برای حمله. تور و توانایی ضربه زدن به برندگان تقریباً از هر نقطه مطمئناً احساس آشنائی می کند، حتی بدون بک هند یک دست و با دراپ شات بهتر.

لیوبیچیچ گفت: “شما باید به شدت انفجاری باشید و باید بسیار خوب حرکت کنید تا بتوانید نوع تنیس راجر را بازی کنید.” و کارلوس اولین بازیکنی است که می تواند حتی سعی کند به این شکل بازی کند، و من خوشحالم که می بینم او این کار را انجام می دهد، زیرا تماشایی است، به معنای واقعی کلمه یکی پس از دیگری برجسته است. من امیدوارم که او بتواند این کار را ادامه دهد، حتی اگر نتواند مانند راجر ادامه دهد، زیرا می بینم که افراد و بچه های زیادی هیجان زده می شوند.

بزرگترین میراث تنیس فدرر احتمالا تاکتیکی یا فنی نخواهد بود. او با بازی تا 41 سالگی و بازگشت به شماره 1 در 36 سالگی، جدول زمانی را در تنیس مردان تمدید کرد و برنامه و تمرینات تناسب اندام خود را با تفکری زیاد مدیریت کرد. او با مهارت‌های بین فردی خود نیز نمونه‌ای است که به او در جذب حامیان مالی (و حفظ) و همچنین طرفداران در سراسر جهان کمک کرده است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما