جمهوری دموکراتیک کنگو شاهد افزایش مرگبار خشونت های بین جمعی است

بنا بر گزارش ها، درگیری بین جوامع تکه و یاکا به دلیل اختلاف بر سر مالیات های مرسوم زمین آغاز شد.

از ماه جولای، ناامنی هزاران نفر را مجبور به ترک خانه های خود در کواموت، در نزدیکی مرز با جمهوری کنگو کرده است.

فرار با کانو

آخرین داده ها نشان می دهد که 27000 عمدتا زن و کودک آواره شده اند و به کمک های فوری نیاز دارند در استان های Kwilu و Mai Ndombe.

2600 نفر دیگر پس از عبور از رودخانه کنگو با قایق رانی به جمهوری کنگو پناهنده شده اند. بسیاری از اعضای خانواده هنگام فرار برای امنیت از اعضای خانواده جدا شده اند.

«باران‌های شدید، رسیدن به امنیت را برای غیرنظامیان دشوارتر کرده است چندین مسیر کلیدی برای وسایل نقلیه بشردوستانه صعب العبور شده است آنجله دیکونگو-آتانگانا، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در جمهوری دموکراتیک کنگو، گفت: ارائه کمک های نجات بخش.

او خاطرنشان کرد که تیم های امدادی که به جوامع آواره رسیده بودند گزارش دادند که مردم برای جان خود فرار کردند و به دنبال امنیت در جنگل بودند.

برداشت بدون مراقبت

بسیاری مجبور شدند مزارع خود را ترک کنند و محصول خود را رها کنند و روزها پیاده روی کنند تا به شهر باندوندو در 245 کیلومتری – یا 152 مایلی – برسند.

خانواده های آواره داخلی کنگو از استان کاسای پس از فرار از خشونت در نزدیکی روستاهای خود، در محوطه یک درمانگاه سابق در شهر ایدیوفا، استان کویلو، در صف برای غذا منتظر می مانند.

آژانس ملل متحد گفت که خانواده های میزبان در باندوندو و سایر شهرها از کسانی که مجبور به فرار شده اند استقبال کرده اند. یکی از فرماندهان محلی 28 نفر از جمله یک مرد جوان را که در درگیری مجروح شده بود، دستگیر کرد.

یک خانواده میزبان دیگر درهای خود را به روی 77 نفر باز کرده است، اما منابع رو به اتمام است و غیره خانواده ها شروع به جیره بندی وعده های غذایی به یک وعده در روز کرده اند.

سیاست درهای باز

در مرز با جمهوری کنگو، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با ثبت نام تازه واردان و ارائه اقلام امدادی از مقامات حمایت کرده است.

زمانی که در جمهوری کنگو هستند، بسیاری از پناهجویان به خانواده های میزبان پناه می برند. اما شرایط نامطمئن است و برخی مجبورند در فضای باز بخوابند، در حالی که برخی دیگر پناهگاه های موقتی ساخته اند.

کسانی که با خانواده های میزبان زندگی می کنند با شرایط شلوغی روبرو هستند.

بچه های سوء تغذیه

غذا کمیاب است (و) بیش از 30 کودک مبتلا به سوء تغذیه توسط کارکنان بهداشت محلی شناسایی شده اندخانم Dikongue-Atangana از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت، از جمله یک کودک مبتلا به سوء تغذیه شدید که به نزدیکترین بیمارستان در گامبوما ارجاع داده شد.

آخرین جابجایی در جمهوری دموکراتیک کنگو فشار بیشتری را بر واکنش آژانس که قبلاً به شدت کمبود بودجه دارد برای کمک به 521000 پناهنده و بیش از 5.5 میلیون آواره داخلی وارد کرده است.

در حالی که تنها سه ماه از سال باقی مانده است، تنها 40 درصد از 225.4 میلیون دلار درخواست تجدید نظر تامین شده است.

به طور مشابه، در جمهوری کنگو، UNHCR فقط دریافت کرده است 16 درصد از 37.4 میلیون دلاری که برای پاسخگویی به پناهندگان نیاز دارد امسال.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

Exploding into Excitement with شرط بندی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک فرصت بی‌نظیر برای پیروزی امروز شما
اهمیت و کاربرد خرید عمده تیشرت مردانه
Elon’s Two Day War with Apple + How to Beat an A.I. Censor + S.B.F.’s ‘Bad Month’ Elon’s Two Day War with Apple + How to Beat an A.I. Censor + S.B.F.’s ‘Bad Month’
بازی انفجار vip: راهی برای پیروزی بزرگ
درباره بازی انفجار: راز محبوبیت و جذابیت این بازی آنلاین
تماس با ما