جلسه چهارشنبه شما: شی آمریکا را به “سرکوب” متهم کرد

شی جین پینگ، رهبر چین، این هفته از زبان غیرمعمولی رکیک برای انتقاد از ایالات متحده و متحدانش به خاطر آنچه که او آن را کارزاری برای جلوگیری از ظهور چین توصیف کرد، استفاده کرد. این اظهارات منعکس کننده این بود که چگونه شی برای رویارویی و رقابت بیشتر با ایالات متحده آماده می شود، زیرا او برای سومین دور مورد انتظار ریاست جمهوری آماده می شود.

شی در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت: «کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده مهار، محاصره و سرکوب همه جانبه چین را اعمال کرده‌اند که چالش‌های شدید بی‌سابقه‌ای را برای توسعه کشور ما به همراه داشته است».

وزیر خارجه جدید چین اظهارات شی را تقویت کرد. کین گانگ دیروز گفت: «ایالات متحده در واقع از چین می‌خواهد که در صورت ضربه خوردن یا نفرین کردن، مقابله به مثل نکند، اما این غیرممکن است».

کوین همچنین از ایالات متحده خواست که موضع تقابلی کمتری در قبال کشورش اتخاذ کند. او گفت: «اگر ایالات متحده ترمز نکند اما به سرعت خود ادامه دهد، هیچ گاردریل نمی تواند خروج از ریل را متوقف کند.

متن نوشته: تنش ها اخیراً به دلیل حمایت ایالات متحده از تایوان و اتهامات ایالات متحده مبنی بر اینکه چین ناوگانی از بالن های جاسوسی را اداره می کند، تشدید شده است. همسویی نزدیک چین با روسیه، که غرب به دنبال منزوی کردن آن به دلیل جنگ در اوکراین است، نگرانی ها را در مورد نوع جدیدی از جنگ سرد تشدید کرده است.

مربوط: مجله تایمز از سقوط یک مامور اطلاعاتی چینی گزارش می دهد که عمق شگفت انگیز جاسوسی صنعتی چین را آشکار می کند.


به نظر می‌رسد اقتصاد آمریکا در وضعیت باثباتی قرار دارد – استخدام همچنان قوی است، این کشور پایین‌ترین نرخ بیکاری خود را از سال 1969 دارد و هزینه‌های مصرف‌کننده در آغاز سال افزایش یافته است.

اما برای فدرال رزرو خطراتی وجود دارد: دستمزد بالاتر به معنای هزینه های مصرف کننده بالاتر است که می تواند تورم را افزایش دهد. و علیرغم افزایش مکرر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال گذشته، گزارش ها حاکی از آن است که تورم آنطور که انتظار می رفت تضعیف نشد و در ژانویه سریعتر از حد انتظار باقی ماند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، برای کاهش سرعت آن، گفت که بانک مرکزی احتمالاً نرخ های بهره را بالاتر از حد انتظار افزایش می دهد و جنگ فدرال رزرو “بسیار محتمل” است که به قیمتی برای بازار کار تمام شود. او حتی راه را برای افزایش نرخ سریع‌تر باز کرد، اگر گزارش مشاغل روز جمعه و سایر داده‌های دریافتی داغ باقی بماند.

توضیح: فدرال رزرو برای کاهش هزینه های مصرف کننده و منصرف کردن کسب و کارها از گسترش با استفاده از پول قرض گرفته شده، نرخ های بهره را افزایش می دهد. با کاهش تقاضا برای محصولات و کارگران، رشد دستمزدها کاهش یافته و بیکاری ممکن است افزایش یابد. این می تواند مصرف را کاهش دهد و اقتصاد را تعدیل کند.

سقف بدهی: ایالات متحده نیز در تابستان امسال با خطر بزرگی مواجه است. یک اقتصاددان ارشد دیروز به قانونگذاران هشدار داد که اگر جمهوری خواهان مجلس از پیوستن به دموکرات ها در افزایش سقف وام خودداری کنند، ممکن است هفت میلیون نفر بیکار شوند و اقتصاد دچار بحران مالی سال 2008 شود.

از بایدن: پرزیدنت بایدن در مقاله ای برای تایمز متعهد شد که به طور کامل بودجه مدیکر را پس از سال 2050 بدون کاهش مزایا تامین کند و طرح خود را تشریح کرد.


برای ششمین بار در دو ماه گذشته، اتحادیه‌های کارگری در سراسر فرانسه دست به اعتصاب زدند و قطارها و پروازها را مختل کردند و کلاس‌های درس را تعطیل کردند. آنها سعی دارند افکار عمومی را به نفع خود و علیه طرح امانوئل ماکرون رئیس جمهور آمریکا برای افزایش سن قانونی بازنشستگی از 62 به 64 سال منحرف کنند.

اتحادیه ها دیروز متعهد شدند که فرانسه را “به بن بست” بکشانند. نظرسنجی های عمومی بارها نشان داده است که اکثریت مردم فرانسه با پیشنهاد ماکرون مخالفند. او می‌گوید که باید تعادل مالی سیستم بازنشستگی برقرار شود، زیرا تعداد بیشتری از بچه‌های بوم بازنشسته می‌شوند و عمر طولانی‌تری دارند.

هیچ یک از طرفین هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان نداده اند. اتحادیه‌ها می‌خواهند اعتصاب‌های مستمر و اخلال‌گرانه را آغاز کنند، در حالی که ماکرون امیدوار است این لایحه – سنگ بنای کمپین انتخاباتی مجددش – را تا پایان این ماه تصویب کند. استادی گفت: «دیگر جایی برای مذاکره وجود ندارد.

داده ها: فرانسه یکی از پایین ترین نرخ بازنشستگان در معرض خطر فقر را در اروپا دارد.

دو سال پیش، مینا کوتوال، روزنامه‌نگار هندی، یک رسانه خبری با تمرکز بر دالیت‌ها، که زمانی توسط سیستم کاست هند غیرقابل لمس می‌دانستند، و دیگر گروه‌های به حاشیه رانده شده راه‌اندازی کرد. موکنایاک یا «رهبر بی‌صداها» مخاطبان و نفوذ فزاینده‌ای دارد، اما افزایش چهره عمومی او تهدید به تجاوز و مرگ را به همراه داشته است.

زندگی های زیسته: دوونگ توونگ طیف وسیعی از ادبیات غربی را به ویتنامی ترجمه کرد. او در 90 سالگی درگذشت.

آفریقای جنوبی به دلیل بحران برق که باعث قطع برق سراسری تا 10 ساعت در روز شده است، “وضعیت فاجعه” را اعلام کرده است و میلیون‌ها نفر برای کمک به رفع خاموشی به یک برنامه تلفن هوشمند روی می‌آورند.

این برنامه که با نام EskomSePush شناخته می‌شود، نام شرکت برق دولتی آفریقای جنوبی، Eskom، و برخی از زبان‌های عامیانه مبتذل آفریقایی را بازی می‌کند که قطعاً نمی‌توان در اینجا نوشت. این دستگاه که اخیراً فقط به عنوان ESP تغییر نام داده است، 55 دقیقه قبل از برنامه ریزی برای قطع برق، هشدار ارسال می کند. دو توسعه‌دهنده نرم‌افزار آفریقای جنوبی به نام‌های Dan Southwood-Wells و Herman Maritz در سال 2014 زمانی که قطعی برق برنامه‌ریزی شده گسترده‌تر و مخرب‌تر می‌شد، ESP را ایجاد کردند.

اما در طول سال گذشته، این برنامه شروع به کار کرده است. از سپتامبر، نزدیک به دو میلیون دانلود برای مجموع هفت میلیون کاربر انجام شده است. Southwood-Wells و Maritz می‌دانند که از ناامیدی ملی استفاده می‌کنند، و بنابراین سعی می‌کنند مقداری شوخ طبعی را به اطلاعیه‌های قطع برنامه تزریق کنند، مانند شامل تصویری از braai، معادل آفریقای جنوبی یک باربیکیو، تا کاربران بدانند که برای چندین ساعت از اجاق گاز خود استفاده نخواهند کرد.

ماریتس گفت: «ما سعی می کنیم وضعیت تاریک را روشن کنیم. – لینزی چوتل، نویسنده گزارش، ژوهانسبورگ.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial