جایگزین چندش‌آور آنتی‌بیوتیک را بشناسید!

گروهی از مطالعات در مطالعه آخرشان بیان کردند مصرف آنتی بیوتیک‌ها را فراموش کنید و به جای آن کرم‌های حشره (MAGGOTS) را امتحان کنید چرا برخی در دوران جنگ جهانی اول برای درمان زخم از آن‌ها استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، برای بسیاری از افراد، کرم‌های حشره فقط لاروهای در حال و تاب خوردن مرتبط با اجساد مرده و پوسیده هستند. اما این امر پزشکان سرویس سلامت ملی بریتانیا (NHS) را که به طور فزاینده‌ای برای درمان زخم‌ها و استفاده از آن‌ها متوسل می‌شود، انجام می‌دهد.

این درمان که در طول جنگ جهانی اول از آن استفاده می‌شود، نشان می‌دهد که کرم‌های حشره روی پوست در کیسه‌های چای کیسه‌ای قرار دارند و در آنجا هر بافت مرده را می‌خورند و ظاهرا مولکول‌های ضد میکروبی را می‌سازند.

پزشکان امیدوارند که این درمان را به مقابله با تهدید جهانی ابر میکروب‌ها کمک کند، بحرانی است که بالقوه بر جامعه باری تأثیر می‌گذارد که از شدت تروریسم و ​​تغییرات آب و هوایی تشبیه شده است.

چسباندن کرم‌های حشره بر روی زخم‌های عفونی نیاز به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها را از بین میبرد. داده‌های سرویس دیجیتالی سلامت ملی بریتانیا نشان می‌دهد که درمان به وسیله کرم‌های حشره در انگلیس حدود ۵۰ درصد نسبت به دهه گذشته میزان افزایش یافته است.

کرم‌های حشره در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ بیش از ۱۳۰۰ بار در سرویس سلامت ملی بریتانیا مورد استفاده قرار گرفتند که این میزان در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ کمتر از ۹۰۰ بار بود.

کرم حشره

استفاده از کرم‌های حشره برای تمیز کردن زخم‌ها برای اولین بار در جنگ جهانی اول رایج شد، زمانی که جراحان صحرایی کشف کردند سربازانی که جراحت آن‌ها با کرم‌های حشره درمان شده بودند، سریع‌تر بهبود یافتند.

ظهور بیوتیک‌های پزشکی در دهه ۱۹۴۰ تا حد زیادی این درمان را به فراموشی سپرد. نشان می‌دهد که کرم‌های حشره در درمان زخم‌هایی که به سختی التیام می‌یابند نیز تحقیقات می‌کنند و مقرون به صرفه هستند و خدمات سلامت ملی بریتانیا آن را به عنوان یک درمان در سال ۲۰۰۴ پذیرفته‌اند.

شرکت “BioMonde” مستقر در بریجند، ولز جنوبی، سالانه 9000 کیسه زیستی چای کیسه‌ای برای کرم‌های حشره را به سرویس ملی سلامت بریتانیا می‌فروشد. این کیسه‌ها روی بافت باز قرار می‌گیرند، با یک پانسمان پوشانده می‌شوند و تا چهار روز به عنوان آخرین راه حل برای بیمارانی که با آنتی بیوتیک بهبود نمی‌یابند، باقی می‌مانند.

یک نظرسنجی منتشر شده در مجله “Wound Care” نشان داد که “عامل چندشناک” (yuck factor) به این معنی است که متخصصان بهداشت بیشتر از خود بیماران از حشرات منزجر می‌شوند.

پروفسور “یامنی نیگام” (Yamni Nigam) حشره شناس در دانشگاه سوانسی گفت که برای محبوبیت بیشتر این درمان، باید بر این دروغ غلبه کرد. کرم‌های حشره بسیار کارآمد و مقرون به صرفه هستند. آن‌ها می‌توانند راکدی را جبران کنند که ماه‌ها التیام نمی‌یابد، در عرض چهار روز خوب کند. یکی از کار‌های کلیدی که این حشرات می‌توانند انجام دهند، ضدعفونی کردن زخم است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم