جالب‌ترین روش‌های جستجوی گوگل که تا کنون نمی‌دانستید!

فرارو-وقتی به جستجوی گوگل فکر می‌کنیم، مطمئناً به یاد آوردن متن و دریافت میلیون‌ها نتیجه می‌گیریم. جالب است گوگل بیشتر برای جستجوی متنی، ابزار دیگری برای جستجو از طریق تصاویر، نماهای دوربین و یا صدا را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

به گزارش فرارو، در این مطلب به بررسی روشهای جستجو در گوگل میپردازیم.

جستجوی تصویر
برای استفاده از این ویژگی کافی از طریق رایانه وارد شده است images.google.com شوید و دوربین را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید هر فایل تصویری با پسوند GIF، PNG، JPG یا WEBP را جستجو کنید. نتایج جستجو، تصاویر با اندازه‌ها و کیفیت‌های مختلف، سایت‌هایی که تصویر مورد نظر شما را در آن پیدا می‌کنید و تصاویری را که با تصویر مورد نظر شما مشابه هستند، اما غیر یکسان هستند، نشان می‌دهند. می‌توان از این نتایج برای دستیابی به تصویر مورد نظر خود با کیفیت بالاتر، کسب اطلاعات در مورد نظر خاص خود و مکان‌هایی را که تصویر مورد نظر شما در آن به کار رفته است، استفاده کنید.

گوگل

جستجو از طریق دوربین
این روش نیز مانند روش بالا عمل می‌کند، اما به جای آپلود یک فایل تصویری، می‌توان از یک تصویر که اکنون توسط گوشی شما می‌شود، استفاده کنید. برای جستجو از طریق دوربین، ابتدا از طریق گوشی اندرویدی خود وارد اپلیکیشن گوگل شوید. روی علامت دوربین ضربه بزنید و سپس دوربین گوشی خود را به سمت یک شی یا صحنه بگیرید. دکمه لنز در کنار کادر جستجو و نماد کاربردی اپلیکیشن گوگل قرار دارد.

گوگل

بیشتر اوقات گوگل متوجه می‌شود که هدف شما چیست و نتایجی که شامل محتوا و لینک‌های خرید است، برمی‌گرداند. این تکنیک توسط برنامه های آمازون و اسنپ چت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما نتایج گوگل نسبت به این دو، هوشمندتر است. می‌توان از لنز برای جستجوی متنی استفاده کرد که دوربین خود را به سمت آن نشان می‌دهد.

جستجوی موسیقی
پیدا کردن آهنگی که در حال پخش است، چیز جدیدی نیست. هر شخصی می‌تواند بخشی از متن آهنگ را در گوگل جستجو کرده و اطلاعات مورد نظر خود را بیاورد. زیباترین راه برای شناسایی موسیقی، یکی از ترفندهای نادیده گرفته شده در تلفن های پیکسل گوگل است.

گوگل

در Pixel 2 و گوشی‌های پیکسل بعد از آن، با اندروید ۱۰ یا بالاتر به Settings > Sound and Vibration > Now Playing رفته و نوار لغزنده Identify songs playing nearby slider را فعال کنید. دکمه جستجو را فعال کنید. اکنون تلفن شما سعی کنید می‌کند موسیقی در اطراف شما همیشه شناسایی کنید و به عنوان آن موسیقی را در صفحه قفل تلفن شما نشان دهید می‌دهد. اگر تلفن های پیکسل، یک راه دیگر برای پیوند آن به سایر دستگاه های اندرویدی از طریق مد موسیقی محیطی وجود دارد، اما آن را برای کاربران تلفن معمولی همراه مناسب نیست.

منبع: cnet

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما