(تصاویر) تاسیلی نجیر با آثاری از دوره ماقبل تاریخ

منطقه تاسیلی نجیر، واقع در جنوب شرقی الجزایر، آثاری از دوره ماقبل تاریخ را در خود جای داده است.

به گزارش فرارو، این منطقه با مساحتی بالغ بر ۷۲ هزار متر مربع در مرز الجزایر با لیبی، نیجر و مالی، بر اساس تخمین هزار قدمتی تقریباً ۶ ساله دارد.

این منطقه شامل بیش از ۱۵ هزار نقاشی است که حیوانات، رویدادهای طبیعی و زندگی انسان را در آن دوره به تصویر می کشد.

منطقه تاسیلی نجیر که در سال ۱۹۸۲ توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی قرار گرفت، بر اساس تحقیقات باستان شناسی، هزاران سال پیش میزبان یکی از اولین سکونتگاه‌ها در شمال آفریقا بوده است.

تاسیلی نجیر که بیشترین کتیبه‌های صخره‌های را در یک نقطه در جهان دارد، با هزاران تصویری که در ۷۵ نقطه مختلف پیدا شده است، توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند.

این منطقه که تنها با پیاده روی یا شتر می‌توان به آن رسید، شامل جاده‌های سنگی شیب دار و دره‌های زیادی است.

یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی که بازدیدکنندگان خود را در تاسیلی مجذوب خود می‌کند، صخره‌های عمودی مجاور است که مردم محلی را به آن‌ها جنگل‌های صخره‌ای می‌گویند.

بر اساس اطلاعات وزارت گردشگری الجزایر، تعداد بازدیدکنندگان سالانه در این منطقه برای گردشگری ماجراجویی از صدها هزار نفر فراتر رفته است.

تاسیلی نجیر علاوه بر فرآوری سنگ‌ها، نقش مهمی در بررسی تغییرات آب و هوایی منطقه، مهاجرت حیوانات وحشی و توسعه انسانی در حاشیه کویر ایفا می‌کند.

گونه‌های وابسته به آب مانند اسب آبی و برخی گونه‌های جانوری منقرض شده‌اند که نقاشی‌های آن‌ها را می‌توان در منطقه یافت، نشان می‌دهد که این محیط در تاریخ اکولوژیکی، تالابی با دریاچه‌ها و حوضه‌های آبخیز بوده است.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما