(تصاویر) تاسیلی نجیر با آثاری از دوره ماقبل تاریخ

منطقه تاسیلی نجیر، واقع در جنوب شرقی الجزایر، آثاری از دوره ماقبل تاریخ را در خود جای داده است.

به گزارش فرارو، این منطقه با مساحتی بالغ بر ۷۲ هزار متر مربع در مرز الجزایر با لیبی، نیجر و مالی، بر اساس تخمین هزار قدمتی تقریباً ۶ ساله دارد.

این منطقه شامل بیش از ۱۵ هزار نقاشی است که حیوانات، رویدادهای طبیعی و زندگی انسان را در آن دوره به تصویر می کشد.

منطقه تاسیلی نجیر که در سال ۱۹۸۲ توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی قرار گرفت، بر اساس تحقیقات باستان شناسی، هزاران سال پیش میزبان یکی از اولین سکونتگاه‌ها در شمال آفریقا بوده است.

تاسیلی نجیر که بیشترین کتیبه‌های صخره‌های را در یک نقطه در جهان دارد، با هزاران تصویری که در ۷۵ نقطه مختلف پیدا شده است، توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند.

این منطقه که تنها با پیاده روی یا شتر می‌توان به آن رسید، شامل جاده‌های سنگی شیب دار و دره‌های زیادی است.

یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی که بازدیدکنندگان خود را در تاسیلی مجذوب خود می‌کند، صخره‌های عمودی مجاور است که مردم محلی را به آن‌ها جنگل‌های صخره‌ای می‌گویند.

بر اساس اطلاعات وزارت گردشگری الجزایر، تعداد بازدیدکنندگان سالانه در این منطقه برای گردشگری ماجراجویی از صدها هزار نفر فراتر رفته است.

تاسیلی نجیر علاوه بر فرآوری سنگ‌ها، نقش مهمی در بررسی تغییرات آب و هوایی منطقه، مهاجرت حیوانات وحشی و توسعه انسانی در حاشیه کویر ایفا می‌کند.

گونه‌های وابسته به آب مانند اسب آبی و برخی گونه‌های جانوری منقرض شده‌اند که نقاشی‌های آن‌ها را می‌توان در منطقه یافت، نشان می‌دهد که این محیط در تاریخ اکولوژیکی، تالابی با دریاچه‌ها و حوضه‌های آبخیز بوده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم