بولسونارو برزیلی از بیمارستان فلوریدا مرخص شدCNN

سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه گزارش داد، ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور سابق برزیل از بیمارستان مرخص شد و به اقامتگاهی در اورلاندو، فلوریدا رسید.

بولسونارو روز یکشنبه به دلیل ناراحتی در ناحیه شکم در بیمارستانی در فلوریدا بستری شد و روز دوشنبه عکسی از خود را از روی تخت بیمارستان منتشر کرد، زیرا چندین قانونگذار آمریکایی خواستار اخراج او از کشور در پی حملات هوادارانش به صندلی‌های دولت برزیل شدند.

بولسونارو گفت که تحت درمان برای عوارض ناشی از یک زخم چاقو قدیمی است. پیش از این، میشل بولسونارو، همسرش، در یک پست اینستاگرامی گفته بود که او به دلیل “ناراحتی” شکمی ناشی از جراحات ناشی از حمله با چاقو در جریان یک تجمع سیاسی در سال 2018 در بیمارستان بستری شده است.

بستری شدن بولسونارو در بیمارستان پس از آن صورت گرفت که صدها تن از هواداران وی روز یکشنبه به پایتخت برازیلیا هجوم بردند و ادارات دولتی را تخریب کردند و با محکومیت شدید جامعه جهانی مواجه شدند. به گفته فلاویو دینو وزیر دادگستری برزیل تا روز دوشنبه، حدود 1500 نفر دستگیر شده اند.

رهبر پیشین روز یکشنبه در توییتی این حمله را محکوم کرد، اما کارشناسان می‌گویند ادعاهای مکرر و بی‌اساس وی مبنی بر تقلب در انتخابات در آستانه انتخابات اکتبر خشم حامیان او را برانگیخت. قبل از خشونت روز یکشنبه، آنها ماه ها در پایتخت اردو زده بودند و به دلیل حضور آنها، امنیت بیرون ساختمان کنگره تقویت شده بود.

به گزارش سی ان ان برزیل، بولسونارو در 30 دسامبر برزیل را به مقصد ایالات متحده ترک کرد – تنها دو روز قبل از مراسم تحلیف جانشین او، رئیس جمهور لوئیز ایناسیو “لولا” داسیلوا. پنج کارمند دولتی مجاز شدند از 1 تا 30 ژانویه او را به میامی همراهی کنند.

– منبع: CNN
“data-fave-thumbnails=”{“big”:{“uri”:”https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/230108141705-01-bolsonaro-supporters-breach-congress .jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill”},”small”:{“uri”:”https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/230108141705-01-bolsonaro -supporters-breach-congress.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill”}}” data-vr-video=”” data-show-name=”Newsroom” data-show-url=”https:// www.cnn.com/shows/newsroom” data-check-event-based-preview=”” data-network-id=”” data-details=””>

درگیری حامیان رئیس جمهور سابق برزیل، ژایر بولسونارو، با پلیس طی تظاهراتی در خارج از کاخ پلانالتو در برازیلیا در 8 ژانویه 2023. - پلیس برزیل یکشنبه برای دفع صدها نفر از هواداران راست افراطی رئیس جمهور سابق ژایر بولسونارو پس از هجوم آنها از گاز اشک آور استفاده کرد. یک هفته پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، یک عکاس خبرگزاری فرانسه شاهد حضور در محوطه کنگره بود.  (عکس از EVARISTO SA / AFP) (عکس از EVARISTO SA/AFP از طریق Getty Images)

‘بربریک’: واکنش رئیس جمهور برزیل به هجوم معترضان به ساختمان های دولتی

شماری از قانونگذاران آمریکایی خواستار استرداد بولسونارو از ایالات متحده شده‌اند، اگرچه مشخص نیست که بر اساس چه دلایلی می‌توان او را برکنار کرد.

دینو روز یکشنبه گفت در آن مرحله هیچ زمینه قانونی برای تحقیق از رئیس سابق دولت در رابطه با شورش ها وجود ندارد. و ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت که دولت ایالات متحده «هنوز هیچ درخواستی برای اطلاعات یا اقدامی» در رابطه با حملات روز یکشنبه دریافت نکرده است.

پرایس تایید نکرد که بولسونارو با ویزای A1 وارد ایالات متحده شده است – ویزای A1 که به سران کشورها اعطا می شود و فقط در زمانی که آنها در این سمت هستند معتبر است – اما گفت که اگر چنین دارنده ویزا “دیگر از طرف دیگر به تجارت رسمی مشغول نباشد. از طرف دولت آنها، این دارنده ویزا موظف است که ایالات متحده را ترک کند یا در مدت 30 روز درخواست تغییر وضعیت مهاجرتی دیگر را داشته باشد.

مشخص نیست بولسونارو تا چه زمانی قصد دارد در آمریکا بماند.

رهبر سابق چندین بار در طول سال ها به دلیل جراحت چاقو در بیمارستان بستری شده است. این حادثه در جریان مبارزات انتخاباتی وی در سال 2018 رخ داد، زیرا بولسونارو از میان جمعیتی روی دوش هواداران در Juiz de Fora، شهری در ایالت جنوبی میناس گرایس هدایت شد.

فلاویو بولسونارو، پسر بولسونارو در آن زمان توییت کرد که زخم‌های پدرش «به قسمتی از کبد، ریه و روده‌اش رسیده» و او خون زیادی از دست داد.

در ژانویه 2019، بولسونارو تحت عمل جراحی قرار گرفت تا کیسه کولوستومی را که پس از ضربه چاقو به او تعبیه شده بود، بردارد.

او دوباره در ژوئیه 2021 پس از احساس درد شکمی و تحمل سکسکه های مداوم برای بیش از یک هفته در بیمارستان بستری شد.

تصحیح: این داستان به روز شده است تا روشن شود که میشل بولسونارو تاریخ بستری شدن همسرش در بیمارستان را مشخص نکرده است.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما