بخور، دعا کن، عشق بورز! 5 کاری که باید هنگام بازدید از کلکته در دورگا پوجا 2022 انجام دهید. از این 20 پاندال برتر دیدن کنید | فرهنگ نیوز

دورگا پوجا، ناوراتری ۲۰۲۲: 26 سپتامبر بیایید و جشنواره 10 روزه ناوراتری و دوشرا در سراسر هند آغاز می شود. در ایالت های شرقی هند، این جشنواره بیشتر با نام دورگا پوجا جشن گرفته می شود. بنگال غربی و به ویژه پایتخت آن کلکته به خاطر پوجاهای بزرگ و مجلل که مردم را از سراسر کشور جذب می کند، مشهور است. و نه تنها در این کشور، بلکه حتی در سطح جهانی، پاندال‌های دورگا پوجا کلکته و جشن‌ها معروف هستند. به همین دلیل، در سال 2021، یونسکو «دورگا پوجا در کلکته» را به رسمیت شناخت و در فهرست نمایندگی میراث فرهنگی ناملموس بشریت ثبت شد.

مطمئناً این تجربه ای است که باید از آن لذت برد و برنامه ریزی سفر به کلکته در طول پوجاها می تواند به یک تجربه به یاد ماندنی منجر شود. خوردن غذاهای خوشمزه، دعا کردن به الهه دورگا، پریدن پاندال ها، و دوست داشتن تمام جشن ها – این جوهره Durga puja است!

در اینجا 5 کاری وجود دارد که هنگام بازدید از کلکته در دوره دورگا پوجا باید انجام دهید:

1) به پاندال هاپینگ بروید

این واضح است و مهمترین بخش از تجربه پوجا شماست! بله، شلوغی وجود خواهد داشت و به احتمال زیاد هوا گرم و مرطوب خواهد بود، اما هنگام بازدید از کلکته در زمان پوجا، پرش با پاندال ضروری است. کفش‌های راحت بپوشید، زیرا ممکن است مجبور شوید مسافت‌های طولانی را پیاده‌روی کنید و در صف بایستید تا درشان از بت‌ها و پاندال‌های باشکوه به دست آورید.

نکته: اگر می‌خواهید از شلوغی دوری کنید، صبح زود بازدید کنید. حتی می توانید از ساعت 4 صبح شروع کنید. آره شهر این 5-6 روز نمیخوابه!

2) طعم پوجا ‘Bonedi bari’ (پوجاهای خانواده قدیمی)

اینگونه است که خانواده های قدیمی خانوارهای اشرافی جشن پوجا را جشن می گیرند و این چیزی است که نباید از دست داد. برخلاف تجاری سازی و نوآوری های پوجاهای پر زرق و برق و براق پاندال های معروف، این خانواده های اشرافی به سنت های صد ساله خود ادامه می دهند و الهه دورگا را جشن می گیرند. حدود 200 خانواده از این قبیل در کلکته وجود دارد و بسیاری از آنها از آداب و رسوم منحصر به فرد پیروی می کنند.

نکته: اگر می خواهید از قدیمی ترین خانه پوجو دیدن کنید، به باریشا در کلکته جنوبی بروید. بنا بر گزارش‌ها، قدمت پوجا خانواده سابارنا روی چودوری به سال 1610 برمی‌گردد. برخی دیگر از پوجاهای معروف بوندی باری عبارتند از: سووابازار راجبری، جوراسانکو داو باری، لاها بری، رانی راشمونی باری و غیره.

3) بخور، بخور و کمی بیشتر بخور!

دورگا پوجا فراتر از یک پوجا است، جشنی است برای یک شیوه زندگی، گرد هم آمدن مردمی که همه موانع طبقاتی، طبقه‌ای و حتی مذهبی را از بین می‌برند. برای بنگالی های بوجان راسیک (غذا دوست)، هیچ جشنی بدون غذای عالی کامل نمی شود. از غذاهای خیابانی، و شیرینی‌ها گرفته تا غذا خوردن در رستوران‌های معروف شهر، روزهای پوجا برای مردم شهر شادی لذت‌بخش است. بنابراین اگر در طول پوجا از این مکان دیدن می‌کنید، به آن بپیوندید و طعم‌های زیبایی را که شهر ارائه می‌کند، بچشید. برخلاف تصورات رایج، گزینه های زیادی برای گیاهخواران نیز وجود دارد!

نکته: پوچکا (برداشت آنها از گل گپا یا پانی پوری)، جل موری (برنج پف کرده با ادویه های خاص) و رول معروف کلکته را از دست ندهید! اما این لیست بی پایان است و شما می توانید از بین طیف وسیعی از گزینه ها انتخاب کنید.

4) نورهای شگفت انگیز

تمام شهر روشن می شود و تاسیسات نوری بی نظیری در سراسر شهر وجود دارد. نه تنها پاندال ها و پوجاها، تماشای این سبک بازی به خودی خود تجربه زیبایی است.

5) در جشن های داشمی شرکت کنید

بالیوود ممکن است ظاهر ساری قرمز و سفید را در ویجی داشامی (دوشرا) بیش از حد جذاب کرده باشد، با این حال، روزی که بنگالی‌ها با ما دورگا خداحافظی می‌کنند، تجربه‌ای است که باید زندگی کرد.

Durga Puja 2022 چه زمانی است

Mahalaya 2022 در 25 سپتامبر (یکشنبه) است. یک روز پس از آغاز جشن ناوراتری در ماهالیا. Durga Puja عمدتاً از روز ششم جشن گرفته می شود که به عنوان Shashthi شناخته می شود و با Dashami (Dusshera) به اوج خود می رسد. امسال، Shashthi در 1 اکتبر است در حالی که Dashami در 5 اکتبر است. در Vijay Dashami، جانبازان با Ma Durga خداحافظی می کنند و بت های او غوطه ور می شوند.

Durga Puja 2022: 20 پاندال معروف برای بازدید در کلکته

در اینجا برخی از پاندال های معروف برای بازدید در کلکته آورده شده است. در گوگل جستجو کنید، آدرس را دریافت کنید و آماده باشید تا به سرگرمی بپیوندید!

– میدان سانتوش میترا
– میدان کالج
– انجمن فرهنگی Ballygunge Puja Pandal
– پارک کومارتولی
– اهریتولا ساربوجانین دورگوتساو
– تلنگابگان سربوجانین دورگوتسب
– پارک دام دام، تارون سنگها
– شهر دریاچه آدیباسی بریندا
– باشگاه بابوباگان ساربوجانین دورگا پوجا
– بادامتالا عشر سنگها
– سوروچی سانگه
– Jodhpur Park Puja Pandal
– Sreebhumi، شهر دریاچه
– بوسپوکور سیتالا ماندیر
– باشگاه همیشه سبز اکدالیا
– پارک سینگی سربوجانین دورگوتسب
– باشگاه مودیالی
– محمدعلی پارک دورگا پوجا
– Naktala Udayan Sangha Puja
– میدان مدوکس

Durga Puja 2022: چیزهایی که باید در کلکته به خاطر بسپارید

اگر در طول پوجا از کلکته بازدید می کنید، به یاد داشته باشید که شهر شلوغ خواهد بود. اما این نباید مانعی باشد، این تمام هدف جشنواره است. عجله داشتن در این 5 روز کارساز نخواهد بود – از رستوران های کامل گرفته تا ترافیک در خیابان، باید به خاطر داشته باشید که پوشش دهی مکان های مختلف در یک بازه کوتاه ممکن است در این مدت امکان پذیر نباشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم