بازار بورس دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱؛ افت اندک شاخص کل

شاخص کل بورس تهران امروز (دوشنبه، ۱۴ شهریورماه) با ۱۲۶ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۴۲۶ هزار واحدی فعالیت.

به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۴۴۹ واحد افزایش به ۴۱۰ هزار و ۳۷۵ واحد و شاخص قیمت با ۸۶۶ واحد رشد به ۲۴۵ هزار و ۴۹۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۷۴۲ واحد کاهش و شاخص بازار دوم، یک هزار و ۶۹۶ واحد افزایش را ثبت کرد.

امروز در بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۱۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اعتبار به ارزش ۳۹ و ۵۵۴ میلیارد ریال هزار ریال شد.

شرکت مخابرات ایران (اخابر) با ۷۴۹ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۳۱ واحد، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۹۶ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۹۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۴۱۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۶۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۶۰ واحد، صنعتی و معدنی چادرملو (کچاد) با ۱۸۹ واحد و توسعه معدن و فلزات ومعادن) با ۱۵۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس.

بر اساس این گزارش، امروز نماد گروه سرمایه گذاری و توسعه صنعتی پتروشیمی خلیج فارس (پترول)، مخابرات ایران (اخابر)، سایپا (خساپا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، توسعه سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، فولاد ایران مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار دارد.

گروه شیمیایی هم‌ترین در امروز صدرنشین بر گروه‌های صنعت ساخته شد و در این گروه ۴۴۹ میلیون و ۵۲ هزار سهام سهام به ارزش ۲ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال داد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۷ واحد افزایش داشت و به ۱۹ هزار و ۱۹۵ واحد رسید.

در این بازار پنج میلیارد و ۷۱۰ میلیون سهام و سرمایه مالی دادوستد و تعداد دفعات تعداد امروز فرابورس بیش از ۱۹۹ هزار و ۸۵ میلیون نوبت بود.

پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، موسسه معتبر ملل (وملل)، پویا زرکان آق دره (فزر)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه و بیمه پاسارگاد (بپاس)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) بر این شاخص تأثیر منفی می گذارد.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما