اوپن استرالیا: نواک جوکوویچ با پیروزی مقابل روبرتو کاربالیس بائنا در ست های مستقیم، ترس از مصدومیت همسترینگ را برطرف کرد.CNN

نواک جوکوویچ هرگونه نگرانی مبنی بر اینکه مصدومیت طولانی همسترینگ که از هفته گذشته او را با مشکل مواجه کرده است، بر عملکرد او در مسابقات آزاد استرالیا تأثیر بگذارد را برطرف کرد، زیرا شماره 5 جهان در افتتاحیه با نتیجه 6-3 6-4 6-0 6-0 روبرتو کاربالیس بائنا از اسپانیا را شکست داد. دور در ملبورن

مطمئناً این یک آزمون ابتدایی سخت برای جوکوویچ بود، زیرا شماره 75 جهان Carballés Baena یک حریف سرسخت و مصمم برای دو ست ابتدایی بود.

با این حال، جوکوویچ در نهایت مقاومت Carballés Baena را با یک ست سوم تنیس واقعا خیره کننده شکست تا تلاش خود را برای کسب رکورد دهمین عنوان قهرمانی آزاد استرالیا به بهترین شروع ممکن برساند.

جوکوویچ با استقبال گرم تماشاگران ملبورن روبرو شد، همانطور که هفته گذشته در جریان پیروزی خود در مسابقات آدلاید، اولین حضور او در اوپن استرالیا از زمان افتضاح یک سال پیش بود.

جوکوویچ در مصاحبه پس از بازی خود با تشویق و تشویق شدید گفت: “جو باورنکردنی، از اینکه همه تا دیر ماندید متشکرم.” “همچنین از شما برای چنین استقبال و استقبالی که من فقط آرزویش را داشتم متشکرم.

من بسیار خوشحالم که به استرالیا برگشتم و به زمین برگشتم، جایی که بزرگترین موفقیت دوران حرفه ای ام را کسب کردم. این دادگاه خاص ترین در زندگی من است.

هر چه بیشتر در یک زمین خاص برنده شوید، احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. این احتمالاً یکی از دلایلی است که من به اندازه کافی خوش شانس بوده ام که در مسابقات شبانه در این زمین پیروز شده ام.

“اگر مجبور باشم یک دادگاه و یک شرط را انتخاب کنم، این جلسات شبانه در راد لیور آرنا در تمام طول روز خواهد بود.”

نواک جوکوویچ پس از برد ابتدایی خود به جمعیت سلام می کند.

این برد سی و پنجمین پیروزی متوالی جوکوویچ در استرالیا بود و نشانه های شوم برای Carballés Baena در مبادلات افتتاحیه بود.

با تساوی 2-2 و بازی تنها 19 دقیقه، تفاوت در تلاش بین دو بازیکن از قبل آشکار بود.

در یک انتها، Carballés Baena به شدت نفس می‌کشید، پیراهن خیس شده‌اش از قبل به او چسبیده بود. از سوی دیگر، به نظر می رسید که جوکوویچ به سختی عرق کرده است.

با این حال، صرب به زودی مجبور شد سخت کار کند، زیرا Carballés Baena در بازی پنجم با نتیجه 0-40 پیش افتاد و سه امتیاز شکست را به دست آورد.

ران چپ جوکوویچ به شدت بسته شده بود، زیرا او همچنان به مدیریت مصدومیت همسترینگ ادامه می‌دهد که او را مجبور به کناره‌گیری از مسابقه تمرینی هفته گذشته کرد و احتمالاً هواداران برای مدت کوتاهی از خود می‌پرسیدند که آیا این مصدومیت او را مختل می‌کند یا خیر.

اما قهرمان 21 گرند اسلم به سرعت این ترس ها را برطرف کرد و پنج امتیاز متوالی را برای نگه داشتن سرویس از دست داد و سپس به سرعت کاربلیز بائنا را به عشق شکست.

تنها سرویس اسپانیایی نبود که جوکوویچ شکسته بود، بلکه روحیه او نیز شکسته شد، زیرا شماره 5 جهان 13 امتیاز از 15 امتیاز بعدی را به دست آورد تا با برتری 5-2 به برتری برسد.

حفظ سطح اولیه شدت فقط برای همگام شدن با جوکوویچ برای کاربالیس بائنا همیشه دشوار بود و قهرمان 9 دوره اوپن استرالیا خیلی زود ست اول را 6-3 به پایان رساند.

کاربالیس بائنا در دور ابتدایی آزمون سختی به جوکوویچ داد.

با این حال، اعتبار زیادی باید نصیب Carballés Baena شود که اجازه نداد ناامیدی ست اول روی روحیه او تأثیر بگذارد، زیرا این بازیکن 29 ساله به بازی تنیس تهاجمی و دفاع خیره کننده ادامه داد تا واقعاً جوکوویچ اولین سرویس بازی خود را در ست دوم کسب کند. تنظیم.

با نتیجه مساوی 3-3، یک رالی حماسی 28 شوت – که جوکوویچ پس از تعقیب ضربه دراپ شات Carballés Baena برنده شد – لحن بازی تعیین کننده ست دوم را رقم زد.

این یک بازی پنج دقیقه ای طاقت فرسا بود که جوکوویچ در نهایت توانست برای اولین بار در ست سرویس را شکست دهد، قبل از اینکه در بازی بعدی به عشق ادامه دهد.

یک سرویس دیگر از Carballés Baena تضمین کرد که جوکوویچ باید برای ست دوم سرویس کند، اما او یک بار دیگر دوست داشت در دو ست برتری کند.

به نظر می رسید این مسابقه به عنوان یک مسابقه تمام شده بود زیرا جوکوویچ در دو گیم ابتدایی ست سوم پیروز شد و سپس Carballés Baena را شکست و 3-0 پیش افتاد.

این یک طلسم واقعاً پوچ تنیس بود که طی آن جوکوویچ 16 امتیاز از 17 امتیاز را به دست آورد، زیرا صرب ها گرما را افزایش دادند و وارد منطقه ای شدند که او را در لحظاتی از دوران حرفه ای خود کاملاً غیرقابل بازی کردند.

برای هر یک از حریفان احتمالی جوکوویچ که در اوپن استرالیا تماشا می کردند، شاید ترسناک ترین قسمت این ست نهایی این بود که به نظر می رسید این بازیکن 35 ساله همچنان در محدوده خود خوب بازی می کرد.

جوکوویچ ست نهایی را بدون حذف یک بازی به پایان رساند تا یک بیانیه واقعی از قصد برای بقیه قرعه کشی ارسال شود.

این پایان سختی برای کاربالیس بائنا بود که در دو ست ابتدایی عملکرد تحسین برانگیزی داشت تا این بازی را به یک مسابقه واقعی تبدیل کند.

اگر قبل از این مسابقه کسی به وضعیت جوکوویچ به عنوان محبوبیت برای مسابقات آزاد استرالیا شک داشت، اکنون وجود نخواهد داشت.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial