اولیانوف ابهامات در توافق از سوی ایران پذیرفتنی نیست

میخائیل اولیان سفیر و نماینده نمایندگان روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی وین و نماینده این کشور در مذاکرات ۱+۴ با ایران در توییتی تاکید کرد که ایران خلأها و ابهامات در توافق را نمی‌پذیرند.

به گزارش ایرنا، اولیانوف در این توییت به واکنش محمد مرندی تحلیلگر حوزه بین الملل به اظهارات اخیر جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد و نوشت، واضح است که ایران خلأها و ابهامات را نمی پذیرند. من مطمئن نیستم که اتحادیه اروپا فراموش کرده باشد که چه کسی مسئول وضعیت فعلی است.

اولیانوف گفت و گو کرد: برغم بودن مسائل روابط بین الملل، شرکت کنندگان در کارها و تجربیات عمل گرا بودن را نشان داده اند.

پیشتر محمد مرندی تحلیلگر حوزه بین الملل در واکنش به اظهارات روز دوشنبه جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی دولت اروپا در تویییت نوشت: بورل اتحادیه آمریکا است و فراموش می کند که دلیل این مداخله برجام توسط غرب و تحریم های فشار مالی است که ایرانیان را هدف قرار می دهد. می‌دهد حتی در شرایطی که ایران به طور کامل به آن پایبند بوده است.

وی با تاکید براینکه ایران خلأ و ابهامات را نمی پذیرد، تصریح کرد: دولت آمریکا را بر اتحادیه اروپا تحمیل می کند.

سیاست خارجی اروپا روز دوشنبه با بیان اینکه باید نسبت به همگرای روند مذاکرات هسته‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام باشد، گفت: اگر هدف این است که به توافق دستیابیم سرعت یابد، این اتفاق نخواهد افتاد.

جوسپ بورل دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا اتحاد سریع برای احیای برجام را رد کرد و گفت که توافق میان تهران و قدرت های جهانی کم رنگ شده است.

وی در بروکسل و در جمع خبرنگاران افزود: من امروز نسبت به 28 ساعت گذشته نسبت به همگرایی روند مذاکرات (با ایران) دارم. اگر این روند همگرا شود، کل روند به خطر خواهد افتاد. اگر هدف این است که به سرعت به توافق دستیابیم، این اتفاق نخواهد افتاد.

بورل ادعا کرد که واکنش ایران به پاسخ اعلام کرد با درخواست تضمین‌های و پایان دادن به تحقیقات بیشتر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، کمکی به بازگشت به توافقنامه برجام و روند آن را فلج می‌کند.

وی افزود: اخیراً در میان ایران و ایالات متحده، به دوری وجدایی مواضع می‌شود و این روند را در معرض خطر قرار می‌دهد. در صورتی که هدف دستیابی سریع به توافق باشد، واکنش ایران کمکی نخواهد کرد.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما