انتقاد نماینده از علی دایی به دلیل انتشار استوری

فرارو- انتشار یک پست از علی دایی در اینستاگرام درباره فوت یک دختر دانش‌آموز اردبیلی واکنش تند مسئولان استان و خبرگزاری‌های دولتی را در پی داشت.

علی دایی که خودش اهل اردیبل است و به نظر می‌رسد هنوز ارتباط تنگاتنگی با مردم شهرش دارد نوشت: «سکوت ناشی از هتک حرمت به دانشگاه صنعتی شریف که پایه‌های دانشجویان علمی و معرفتی خود را در این نهاد پرورش داده‌ام، امروز به مقابله با دانش‌آموزان می‌پردازد. در یکی از مدارس در زادگاهم شده، سکوتی که تاوان مرگ دارد و هر روز داغی دیگر بر دل جای ایرانم می‌نشاند. من عضو هیچ گروهی نیستم، من جزوی کوچک از این مردم شریف هستم که دغدغه‌هایشان را دارند.»

اظهارنظر علی دایی واکنش‌های تندی را در پیش گرفته است؛ کاظم موسوی، نماینده اردبیل در مجلس یازدهم با بیان اینکه نسبت به حال علی دایی تاسف می‌خورد، با کنایه نسبت به اظهارات اسطوره فوتبال ایران گفت: «تاسف می‌خورم که برخی از شخصیت‌های شاخص کشور و اسطوره‌ها به این مسائل می‌پردازند. امنیت کشور باعث شد که عده‌ای اسطوره شوند. با پول محرومان ورزشگاه ساختیم تا عده‌ای دیده شوند، اما امروز از اغتشاشگران حمایت می‌کنند. حرف بنده به این افراد این است که احترام خود را حفظ کرده و خود را در نظر بگیرید.»

کمی بعدتر هم خبرگزاری فارس با انتقاد از علی دایی از او خواست که کف روی آب نباشد و به عنوان یک قهرمان دروغ نگوید: «پمپاژ سنگین رسانه‌های ضدانقلاب برخی را در این ماجرا به دام انداخت. از چهره‌های معروفی که ظاهرا این روایت‌سازی دروغ را باور کرده بود، علی دایی فوتبالیست پرآوازه کشورمان است.

در ادامه گزارش فارس آمده است: خوب است آقای دایی به این چند موضوع توجه کنند:

آقای دایی، از دانشگاه شریف که بگذریم، اردبیل شهر خودتان است و اگر جویا می‌شدید مسئولان شهر حتماً برایتان توضیح می‌دادند که در این مدرسه چه گذشته است.

شما به روایت رسانه‌های ضدانقلاب موضع می‌گیرید و از اصل ماجرا، نه تنها سرمایه اجتماعی شما را دچار آسیب می‌کند، بلکه باعث می‌شود شما هر اتفاقی را که در اردبیل و سایر شهر‌های کشور به این موضع‌گیری تبدیل می‌شود، تبدیل به اشتباه کنید.

آقای دایی شما شبیه دیگران نیستید که مانند کف روی آب خود را از دریای ملت ایران جدا کردند و خود را شریک خونهای ریخته شده در این اغتشاشات کردند. مردم ایران برای شما عزیز قائلند و شما را قهرمان ملی خود می‌دانید، اما فراموش نکنید که قهرمان ملی دروغ نمی‌گوید.»

انتقاد از علی دایی در مورد مرگ دانش آموز اردیبلی در شرایطی صورت گرفته که یکی دو روز گذشته اظهارات ضدونقیضی درباره مرگ اسرا پناهی از سویی که باید این شهر عنوان شده است. محمود صفری، شهردار اردیبل در گفتگو با انتخاب، ادعا کرده این دانش آموز به دلیل مشکلات مشترک از طلاق پدرومادرش با قرص برنج خودکشی کرده است. این در حالی است که سید حامد عاملی، استاندار اردبیل در گفتگو با اعتماد، دلیل مرگ اسرا را بیماری قلبی عنوان کرده است. «هیچ برخوردی با دانش‌آموزی صورت نگرفته است. اصولا اسرا پناهی دانش‌آموز نبوده است. فوت این فرد به دلیل بیماری بیماری بوده و مرگ او هیچ ارتباطی با وارد آمدن ضربه به سر او نیست.»

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما