النا ریباکینا در فینال زنان اوپن استرالیا با آرینا سابالنکا بازی خواهد کرد

ملبورن، استرالیا – در فینال انفرادی زنان آزاد استرالیا در روز شنبه، قدرت در برابر قدرت و قدرت در برابر قدرت خواهد بود.

النا ریباکینا و آرینا سابالنکا، هر دو 6 فوتی از اروپای شرقی، اولین سرویس های رعد و برق و ضربات زمینی سریع دارند و به سختی می توانند برنده ها را انتخاب کنند.

اما این فینال گرند اسلم یک تضاد شخصیتی نیز خواهد بود.

ریباکینا خودکفا است و خواندن آن دشوار است و در طول مسابقات خود یک کیل را حفظ می کند. او به پیروزی 7-6 (4) و 6-3 خود در نیمه نهایی مقابل ویکتوریا آزارنکا با مشت گره کرده و فقط یک اشاره لبخند، حداقل تا زمان مصاحبه پس از بازی واکنش نشان داد.

سابالنکا بسیار رسا است: چشم‌هایش را می‌چرخاند، لب‌هایش را تکان می‌دهد، از خوشحالی و ناامیدی جیغ می‌کشد، وقتی گلوله‌ها به طناب شبکه برخورد می‌کنند و به سمت او می‌افتند می‌خندد – یا نه.

ریباکینا، 23 ساله، مرعوب کننده ای آرام است: سرویس های بزرگ و ضربه های عمیق و غلتکی او با اعمال فشار مداوم. سابالنکا، 24 ساله، چیزی جز فروتن است: در ضربات خود غرغر می کند و گاهی اوقات پس از ضربات خود و اغلب افزایش حجم و سرعت در نقاط بزرگ.

سابالنکا دوباره این کار را در روز پنجشنبه در پیروزی 7-6 (1) و 6-2 خود بر ماگدا لینته انجام داد، که تا زمان تساوی بریک ست اول، زمانی که سابالنکا قدرت و دقت را به دست آورد، توپ را ترک کرد و ضربه پانچ زد.

سابالنکا گفت: “من به نوعی ریتم خود را پیدا می کنم و به خودم اعتماد می کنم و شروع به زدن شوت ها می کنم.” “این تنیس فوق العاده ای از من در تای بریک بود.”

هیچ بحثی وجود ندارد، و این فوق‌العاده و ضربه زدن به توپ در سطح بعدی او است که او را به سطح بالای تنیس زنان سوق داده است. و با این حال، ناسازگاری و احتراق او، تا کنون، او را از رسیدن به اوج باز داشته است. اما پس از شکست در سه مرحله نیمه نهایی انفرادی گرند اسلم اول خود، اکنون به اولین فینال خود رسیده است.

او در سال 2023 شروع سختی دارد و 10 مسابقه اول خود را بدون انداختن ست و بدون هیچ نشانی از ضربه زدن به سرویس‌هایی که یک سال پیش در رقابت‌های استرالیا باعث شده بود بارها و بارها اشتباهات خود را تکرار کند، برد.

او تنها دو خطای دو برابر را مقابل لینت انجام داد و زمانی که اولین سرویس خود را در امتیاز 5-5 در نقطه ابتدایی بازی انجام داد، با یک سرویس برتر پاسخ داد.

اما ریباکینا، قهرمان ویمبلدون از قزاقستان، باید تهدید بزرگتری برای سرویس و آرامش سابالنکا باشد. سابالنکا، از بلاروس، سه مسابقه قبلی خود را برده است، اما همه آنها در سه ست به میدان رفته اند، و آنها از سال 2021 بازی نکرده اند. هر دو بازی های خود را از آن زمان به سطوح جدیدی ارتقا داده اند.

سابالنکا در رتبه پنجم و ریباکینا رتبه بیست و دوم را به خود اختصاص داده است، اما این همه داستان را بازگو نمی کند. ریباکینا تنها به این دلیل است که سال گذشته پس از اینکه تورنمنت ها امتیاز مسابقات را در پاسخ به محرومیت بازیکنان روسیه و بلاروس، از جمله سابالنکا، پس از تهاجم به اوکراین، از بین بردند، هیچ امتیاز رتبه ای برای پیروزی خود در ویمبلدون دریافت نکرد.

ریباکینا که در روسیه به دنیا آمده و بزرگ شده است، تنها در سال 2018 به نمایندگی از قزاقستان شروع کرد که این کشور حمایت مالی بیشتری به او ارائه کرد.

اگر ویمبلدون مجاز به ارائه امتیاز بود، ریباکینا در بین 10 تیم برتر قرار می گرفت، اما حضور او در استرالیا تضمین می کند که روز دوشنبه به 10 تیم برتر راه پیدا می کند. او سه قهرمان انفرادی گرند اسلم را برای رسیدن به این فینال شکست داده است: ایگا سویاتک، یلنا اوستاپنکو و آزارنکا، بلاروسی 33 ساله که در سال های 2012 و 2013 قهرمان مسابقات آزاد استرالیا شد.

روز شنبه یک قهرمان برای اولین بار در ملبورن پارک برگزار خواهد شد و در طول مسیر هیچ کمبودی برای تنیس فول کات و سرعت بالا وجود نخواهد داشت.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

Exploding into Excitement with شرط بندی انفجار
سایت انفجار ایرانی با درگاه مستقیم: یک فرصت بی‌نظیر برای پیروزی امروز شما
اهمیت و کاربرد خرید عمده تیشرت مردانه
Elon’s Two Day War with Apple + How to Beat an A.I. Censor + S.B.F.’s ‘Bad Month’ Elon’s Two Day War with Apple + How to Beat an A.I. Censor + S.B.F.’s ‘Bad Month’
بازی انفجار vip: راهی برای پیروزی بزرگ
درباره بازی انفجار: راز محبوبیت و جذابیت این بازی آنلاین
تماس با ما