اعزام شطرنج‌بازان به غرب آسیا به یک شرط!

کد خبر : 1945845 |
01 تیر 1402 ساعت 08:00 |
753 بازدید |

0
دیدگاه

سرپرست فدراسیون شطرنج می‌گوید شرط اعزام تیم ملی شطرنج به مسابقات غرب آسیا حضور اسپانسر است.

اعزام شطرنج‌بازان به غرب آسیا به یک شرط!

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، مسابقات شطرنج قهرمانی آسیا غرب آسیا در دهه دوم تیر به میزبانی قرقیزستان انجام می شود. با وجودی که شورای برون مرزی مجوز ۱۴ شطرنج‌باز و یک مربی و دو سرپرست را صادر کرده است اما اکنون زمزمه‌هایی برای عدم اعزام تیم ملی شطرنج ایران به دلیل نبود اسپانسر به گوش می‌رسد.

شهرام عظیمی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی شطرنج رده‌های سنی به مسابقات غرب آسیا قرقیزستان اعزام می‌شود، اظهار کرد: کمیته فنی باید به یک جمع بندی برسد و از طرفی هم اسپانسر پای کار بیاید. در این صورت حتما تیم اعزام می‌شود و مشکلی نداریم.

سرپرست فدراسیون شطرنج در ادامه گفت: مجوز شورای برون مرزی گرفته شده و اکنون فقط مشکل بحث‌ها و اولویت‌بندی است. با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی پیش از این باید کمی بر روی آن مسابقات تمرکز کرد و اولویت‌های هزینه‌های فدراسیون بر این مبنا است.

عظیمی به شرط داشتن اسپانسر اشاره کرد و گفت: در حالی که ما نگاه ویژه‌ای را به رده‌های سنی و مستعدان داریم اما دوستان مجوز مسابقات غرب آسیا را به شرط حضور اسپانسر گرفته‌اند، یعنی شرطی که شورای برون مرزی برای فدراسیون برای این تیم تعیین کرده است. حضور اسپانسر است. اگر اسپانسر پای کار بیاید مشکل حل است.

وی به نبود شاخص برای انتخاب نفرات تیم رده‌های سنی اشاره کرد و گفت: برای انتخاب ملی‌های انتخابی هم خودم با کمیته فنی انتخاب کردم که چرا از قبل مشخص شده‌اند که شاخص‌های آنها برای افراد چیست. به طبع این موضوع اعتراض اولیا را در پی داشت. از دوستان گله مند شدم و گفتم ای کاش این کار را انجام دادم. بعد به شاخص هایی رسیدند و نفرات انتخاب شدند. الان تیم آماده است و اگر شرط شورای برون مرزی است که برای تعیین تعیین شده باید تیم را اعزام کنیم.

سرپرست فدراسیون شطرنج در پایان گفت: در تعداد بحثی نداریم. مجوز ۱۴ ورزشکار، یک مربی و دو سرپرست را گرفتیم و می‌توانیم همه این افراد را در صورت داشتن اسپانسر اعزام کنیم.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

بازی انفجار آنلاین: جذابیت و فرصت‌های بی‌نظیر
How to Show Appreciation: A Guide to Tipping People
معرفی بازی انفجار: همه چیزی که باید بدانید درباره این بازی جذاب
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Welcome to the World of House for Sale in Canada
تماس با ما