استلا استیونز، بمب افکن هالیوود که آرزوی بیشتر داشت، در 84 سالگی درگذشت

استلا استیونز که در دهه 1960 هالیوود به عنوان یک هنرپیشه در فهرست A قرار گرفت، او را در کنار نمادهای جنسی مانند بریژیت باردو، آن مارگرت و راکل ولش قرار داد، اما از صنعت مردسالار خشمگین شد که احساس می کرد جاه طلبی های او را برای رسیدن به بیش از این ها خنثی می کند. یک چهره زیبا، روز جمعه در یک آسایشگاه در لس آنجلس درگذشت. او 84 ساله بود.

پسر او، تهیه کننده و بازیگر، اندرو استیونز، گفت که علت آن بیماری آلزایمر بوده است.

خانم استیونز یکی از آخرین ستارگانی بود که از سیستم استودیویی هالیوود بیرون آمد، ترتیبی که کار او را تضمین می کرد، اما اغلب می گفت، آرزوهای خلاقانه او را نیز محدود می کرد. او برای بازی در فیلم “Say One for Me” (1959)، یک کمدی موزیکال با بازی بینگ کرازبی و دبی رینولدز، جایزه گلدن گلوب را در بخش “آینده‌دارترین تازه وارد” دریافت کرد، اما احساس کرد مجبور به پیوستن به بازیگران “دختران” شد! دخترا! دخترا!» (1962)، یک وسیله نقلیه خالی الویس پریسلی.

مانند خانم ولش که روز چهارشنبه درگذشت، خانم استیونز در مورد انتخاب شدن به عنوان یک سمبل جنسی هالیوود، اگر نگوییم کاملاً خشمگین بود، ابهام داشت. او خود را فردی درونگرا و اهل کتاب توصیف کرد، و به دنبال کار با نویسندگانی مانند جان کاساوتیس بود که او را به عنوان نقش اول زن در «خیلی دیر بلوز»، درام او در سال 1961 درباره یک موسیقیدان جاز (با بازی بابی دارین) انتخاب کردند.

او در سال 1994 به مایکل جی. آنکریچ، محقق سینما، گفت: «من می‌خواستم یک نویسنده و کارگردان شوم. ناگهان به سمت یک سکس‌پوت منحرف شدم. زمانی که من یک «گلدان» بودم، هیچ کاری نمی توانستم انجام دهم. هیچ کار قانونی نمی توانستم انجام دهم.»

او با بسیاری از کارگردانان و بازیگران برجسته دهه 1960 کار کرد. او در «پروفسور دیوانه» (1963)، که جری لوئیس نویسندگی، کارگردانی و بازی در آن را برعهده داشت، در نقش یک استاد ترسو کالج که دستخوش دگرگونی شخصیتی می‌شود، به عنوان علاقه‌مند به شخصیت اصلی بازی کرد. او همچنین نقش‌های برجسته‌ای در «خواستگاری» داشت. از پدر ادی» (1963)، یک کمدی رمانتیک به کارگردانی وینسنت مینلی، و «خاموش کننده ها» (1966)، یک جعل جاسوسی با بازی دین مارتین.

در این بین، او مجبور شد یک سری نقش های متوسط ​​را در فیلم های متوسط ​​ایفا کند و منتقدان او را ستاره ای می دانستند که همیشه از تحقق کامل پتانسیل خود جلوگیری می کرد.

دو استثنا در اوایل دهه 1970 رخ داد: او در مقابل جیسون روباردز در «تصنیف کیبل هوگ» (1970)، یک وسترن کمیک به کارگردانی سام پکینپا، و به عنوان بخشی از بازیگران همه ستاره که برای «ماجراجویی پوزئیدون» گردآوری شده بودند، بازی کرد. 1972)، پیوستن به ارنست بورگنین، شلی وینترز، جین هکمن و دیگران در یک کشتی اقیانوس پیمای واژگون.

در آن زمان روزهای سمبل جنسی او در حال محو شدن بود و خانم استیونز امیدوار بود که زمان و شهرت کافی برای کارگردان شدن داشته باشد. اما کارگردان‌های زن در آن زمان تقریباً نامشخص بودند، و تلاش‌های او برای جلب حمایت برای آنچه که «کمدی سیاه شگفت‌انگیز» می‌خواند، می‌خواست به بن‌بست‌های مکرر برسد.

او در سال 1973 به نیویورک تایمز گفت: “هر مردی که به مدت چهار سال پیش او رفته ام به من لبخند زده و سپس به من دوبله زده است.” تا من را از کارگردانی منصرف کند. آن‌ها نمی‌خواهند من بفهمم که این خیلی آسان است، زیرا قرار است خیلی سخت باشد.»

استلا استیونز در 1 اکتبر 1938 در شهر یازو، خانم استل کارو اگلستون به دنیا آمد، اگرچه او اغلب به مصاحبه‌کنندگان می‌گفت که از Hot Coffee، یک جامعه نزدیک است. نماینده او گفت هر چیزی بهتر از یازو به نظر می رسد.

پدرش، توماس، برای یک شرکت بطری سازی در یازو کار می کرد و مادرش، استل (کارو) اگلستون، یک پرستار بود. هنگامی که استلا هنوز جوان بود، آنها به ممفیس نقل مکان کردند، جایی که پدرش در فروش برای International Harvester کار می کرد.

استلا در 15 سالگی دبیرستان را رها کرد تا با هرمان استفنز ازدواج کند. آنها صاحب یک فرزند به نام اندرو شدند و در سال 1956 طلاق گرفتند.

او پس از طلاق به مدرسه بازگشت و پس از اخذ دیپلم دبیرستان، در کالج ایالتی ممفیس، که اکنون دانشگاه ممفیس است، ثبت نام کرد و قصد داشت متخصص زنان و زایمان شود.

او همچنین به تئاتر پرداخت. ایفای نقش در تولید کالج «ایستگاه اتوبوس» ساخته ویلیام اینج، دعوتی برای تست بازیگری در نیویورک به ارمغان آورد و در سال 1959 او با قراردادی سه ساله با فاکس قرن بیستم در لس آنجلس بود.

او سه فیلم را در شش ماه تمام کرد، از جمله «یکی برای من بگو»، اما استودیو خیلی زود او را کنار گذاشت. با داشتن یک پسر خردسال برای تغذیه، او پیشنهادی از Playboy برای ژست برهنه به مبلغ 5000 دلار دریافت کرد. او گفت که بعد از فیلمبرداری، هیو هفنر، ناشر مجله، تنها نیمی از پول را به او می‌دهد و به او می‌گوید که باید به عنوان میزبان در عمارت پلی‌بوی کار کند تا بقیه را به دست آورد.

قبل از انتشار عکس ها، او قرارداد جدیدی را با پارامونت امضا کرد. او از آقای هفنر خواست تا برنامه مجله را لغو کند، اما او نپذیرفت و او چند ماه قبل از برنده شدن گلدن گلوب او به عنوان بهترین همبازی ماه در شماره ژانویه 1960 ظاهر شد.

او در سال 2010 به مجله دلتا گفت: “مردم نمی دانند که مردان چقدر می توانند نسبت به یک زن زیبا بدون لباس رفتار وحشتناکی داشته باشند.”

رابطه او با Playboy همچنان پیچیده بود. با وجود عصبانیتش از آقای هفنر، او دو بار دیگر برهنه برای مجله عکس گرفت. او سپس در سال 1974 از آقای هفنر و پلی‌بوی شکایت کرد و به چندین مورد از تجاوز به حریم خصوصی او اشاره کرد، اما این پرونده به دلیل منقضی شدن مدت محدودیت‌ها کنار گذاشته شد.

در سال 1998، پلی بوی، خانم استیونز را در لیست جذاب ترین ستاره های زن قرن بیستم، درست پس از شارون استون، در رده 27 قرار داد.

از خانم استیونز علاوه بر پسرش، سه نوه نیز به یادگار مانده است. شریک قدیمی او، باب کولیک، در سال 2020 درگذشت.

خانم استیونز علیرغم کم رنگ شدن شغلش پس از دهه 1960، همچنان مشتاق کار بود. او به تلویزیون روی آورد و در چهار دهه بعد در حدود 80 قسمت ایفای نقش کرد. بیشتر آنها مهمان برنامه هایی مانند “قتل، او نوشت”، “قایق عشق” و “مگنوم پی آی” بودند، اگرچه او همچنین عضوی از بازیگران ثابت چندین برنامه، از جمله سریال صابون “سانتا باربارا” بود.

وقتی او به فیلم بازگشت، اغلب برای فیلم‌های هیجان‌انگیز وابسته به عشق شهوانی و فیلم‌های کمپینگ ترسناک بود. در «حرارت زنجیر شده» (1983)، او نقش یک سرپرست زندان را بازی کرد. در «بزرگ» (1995)، او نقش یک مادربزرگ مظلوم را بازی کرد که برای انتقام از خانواده مکر خود به زندگی بازمی گردد.

او در نهایت برای «قهرمان آمریکایی»، مستندی در سال 1979، و «مزرعه‌داری»، یک کمدی در سال 1989 با بازی پسرش، بر صندلی کارگردانی نشست. او همچنین رمانی به نام “Razzle Dazzle” (1989) نوشت که نسخه ای تخیلی از خودش را نشان می داد.

او در سال 1998 به The Vancouver Sun گفت: “من هنوز احساس نمی کنم که موفق شده ام.” من خودم را به عنوان یک کار در حال پیشرفت می بینم. من به تلاش برای کار، پیشرفت و انجام کارهایی که به آنها افتخار می کنم ادامه می دهم.»

دانیل کروز در گزارشگری مشارکت داشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم