اخبار مختصر 29 مارس

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار اجرای عدالت در آب و هوا در حالی است که کشورها با رای تاریخی روبرو هستند

انتظار می‌رود مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه قطعنامه‌ای را تصویب کند که در آن از دیوان بین‌المللی دادگستری (ICJ) می‌خواهد درباره تعهدات قانونی کشورها در رابطه با تغییرات آب و هوایی تصمیم بگیرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به نمایندگان این کشور در نیویورک گفت که آنها با قطعنامه خود «تاریخ می‌سازند».

آقای گوترش گفت: «برای کسانی که در خط مقدم بهای گرمایش جهانی را پرداخته‌اند و هیچ کاری انجام نداده‌اند، عدالت اقلیمی هم یک تشخیص حیاتی و هم یک ابزار است. ارزش برابر، در حالی که تاب آوری در برابر اثرات آب و هوایی مارپیچی را نیز ارتقا می دهد.

ایالت جزیره ای اقیانوس آرام وانواتو، در خط مقدم بحران آب و هوا، این قطعنامه را پیشنهاد کرد که جهان را به ایجاد یک مبنای قانونی برای عدالت اقلیمی نزدیکتر می کند.

همین هفته گذشته، هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) اعلام کرد که زمان محدود کردن افزایش دمای جهانی به 1.5 درجه بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن، به سرعت در حال اتمام است.

سازمان جهانی بهداشت در مورد بار سنگین صدمات خشونت آمیز در درگیری ها زنگ خطر را به صدا در می آورد

سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز چهارشنبه اعلام کرد که تعداد مرگ و میرهای ناشی از درگیری در سراسر جهان از سال 2020 تا 2021 به میزان خیره کننده 46 درصد افزایش یافته است.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در هشدار خود همچنین توضیح داد که بار سنگین جراحت و ناتوانی همراه با افزایش تعداد کشته شدگان بوده است.

اعتقاد بر این است که این به این دلیل است که تاکتیک‌ها و تسلیحات جنگ‌های مدرن تکامل یافته‌اند و باعث آسیب‌های پیچیده‌تر و پیچیده‌تر به غیرنظامیان می‌شوند، در حالی که کارکنان بهداشت به آموزش و تجهیزات اولیه پزشکی برای درمان آنها دسترسی ندارند.

در اینجا دکتر ریک برنان، مدیر اورژانس منطقه مدیترانه شرقی WHO، از قاهره صحبت می کند:

به ازای هر مرگ، حداقل 4 تا 10 صدمات دیگر را می‌توان انتظار داشت، که بسیاری از آن‌ها باعث معلولیت مادام‌العمر، به‌ویژه در میان جوانان می‌شوند.»

دکتر برنان همچنین گفت که تا 80 درصد مرگ و میر ناشی از ضربه در منطقه قبل از رسیدن قربانیان به بیمارستان اتفاق می افتد. بهبود خدمات اولیه مانند حمل و نقل و کمک های اولیه می تواند حداقل یک چهارم از این زندگی را نجات دهد.

WHO خواستار سرمایه گذاری بیشتر بر روی کارکنان مراقبت های بهداشتی در منطقه برای ایجاد “مسیرهای مراقبت از تروما” از محیط های پیش بیمارستانی تا اورژانس، جراحی و توانبخشی شد.

اقدامات ضد تروریسم علیه معترضان در کلمبیا “سوء استفاده” شده است

کارشناسان مستقل حقوق بشر منصوب شده از سوی سازمان ملل روز چهارشنبه گفتند که استفاده از اتهامات تروریستی علیه معترضان ضد دولتی باید در کلمبیا متوقف شود.

فیونوالا نی آئولن، گروهی از کارشناسان که شامل گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه ارتقا و حمایت از حقوق بشر در مقابله با تروریسم است، گفت که استفاده از چنین اتهامات “فحش” بر جنبش های اعتراضی در کشور “اثر وحشتناک” داشته و تهدیدی اساسی است. آزادی ها

بر اساس اطلاعات دریافتی کارشناسان، 228 نفر که در اعتراضات گسترده علیه افزایش مالیات در سال 2021 در کلمبیا شرکت کردند، به جرائمی از جمله تروریسم و ​​توطئه برای ارتکاب جنایت متهم شدند.

برخی نیز با حبس های طولانی مواجه هستند.

کارشناسان گفتند که اگرچه آنها مسئولیت دولت را برای واکنش به خشونت به رسمیت می شناسند، “با افراد خشونت طلب در میان تظاهرکنندگان مسالمت آمیز باید منصفانه و مطابق با استانداردهای بین المللی حقوق بشر برخورد شود”.

دومینیکا توماشفسکا-مورتیمر، اخبار سازمان ملل.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s Authority and Traffic
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Visibility
نمایندگی پرینتر & راهکارهای بهینه سازی سئو
توضیحات سایت شرط بندی ورزشی
بازی انفجار آنلاین
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما